Spotlight Filminin Konusu ve İncelemesi

  • 16 Mayıs 2019
  • 1.543 kez görüntülendi.
Spotlight Filminin Konusu ve İncelemesi

2015 yılında yayınlanan ve geniş bir izleyici kitlesi tarafından oldukça beğenilen film önerilerimizden Spotlight filminin konusunu, fragmanını, IMDB puanını, yönetmenini, oyuncu kadrosunu ve yorumlarını makalemizden öğrenebilirsiz.

Tür: Dram, Suç

İMDB: 8,1

Yıl:2015

Ülke: ABD

Yönetmen: Tom McCarthy

Oyuncular:Mark Ruffalo, Michael Keaton, Rachel McAdams

Spotlight Afiş

The Visitor, Win Win ve The Cobbler gibi filmlerinin yönetmeni olan Tom McCarthy’nin beşinci filmi Spotlight, 2016 yılında pek çok Oscar dalında aday gösterilmiş kaliteli bir yapımdır. Gazetecilik konulu filmlerin genelde durağan olmasına rağmen Spotlight filminin bundan bir hayli uzak olduğundan ve ilgi çekici bir konusu olduğundan söz edilebilir.

Spotlight, The Boston Globe adlı bir gazetesi çalışanlarının 1970 ile 1982 yılları arasında çocuklara cinsel tacizde bulunan pek çok rahibin 2002 yılında belgelenmeleri konu alıyor. Halkın kiliseye olan bağlılığını ve Hristiyanların inançlarını ağır derecede zedeleyeceği düşüncesi ile kiliseler ve üst düzey devlet adamları tarafından yıllardır gizlenmeye çalışılan bu olay elbette sadece Amerika’yı veya Hristiyanlarıı değil, tüm dünyayı da ilgilendiriyor. Bu nedenle son derece bıçak sırtı ve evrensel bir nitelik taşıyan bir konunun bulunması Spotlight filmini sinema açısından çok önemli kılıyor.

Filmin yaşanmış bir olaydan yola çıkılarak çekilmiş olması, yaşanılan durumların ne denli kötü ve yaralayıcı olduğunu bir kez daha izleyicilere hatırlatıyor. Artık tüm dünya ülkeleri tarafından ciddi anlamda sorgulanıyor din olgusunun bazı zamanlarda kötü kullanıldığında ne denli büyük felaketlere yol açabileceğini de bu filmin anlattıkları ile rahatlıkla görmüş oluyoruz.

Başrolde bulunan isimlerden Mark Ruffalo ve Liev Schreiber de konuya kattıkları muhteşem oyunculukla filmin mutlaka izlenmesi gerektiğini perçinliyor. İyi seyirler.

Fragman:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ