Film Önerileri: Savaş Vadisi (Hacksaw Ridge)

  • 16 Şubat 2019
  • 382 kez görüntülendi.
Film Önerileri: Savaş Vadisi (Hacksaw Ridge)

Savaş Vadisi orijinal adıyla Hacksaw Ridge film önerileri listemizde mutlaka izlenmesi gereken filmler arasında olacaktır. ABD yapımı film savaş filmleri sevenlerin kesinlikle izlemesi gereken bir film. Makalemizde Savaş Vadisi Filminin konusu, oyuncu ve yönetmen kadrosunu, IMDB puanı, yorumları ve fragmanını bulabilirsiniz.

[vurgu color=”#dd3333″]Tür:[/vurgu] Tarih, Savaş, Dram, Biyografi

[vurgu color=”#ffc700″]İMDB:[/vurgu] 8,1

[vurgu color=”#000cff”]Yıl:[/vurgu] 2016

[vurgu color=”#ff0044″]Ülke[/vurgu] ABD

[vurgu color=”#12ba00″]Yönetmen:[/vurgu] Mel Gibson

[vurgu color=”#8224e3″]Oyuncular:[/vurgu] Andrew Garfield, Sam Worthington, Luke Bracey

Mel Gibson’ın yönetmenliğini üstlendiği Savaş Vadisi filmi, inancının peşinden gitmeyi koşulda sürdüren, kurşun ve bombaların içinden sıyrılıp mayın tarlalarının üstünde çaresizce bir şekilde ölümünü bekleyen kişileri kurtarmak için her şeyiyle mücadele eden bir karaktere sahip olan Desmond Ross’un hikayesini ustalık ile anlatıyor.

Çocukluğunda başına gelen ve onu inancın yoluna iten bir trajedi ile başlayan film, Desmond’ın eğitim hayatında yaşadıkları ve Hacksaw Ridge’de yaptıklarıyla devam ediyor. Andrew Garfield’ın Desmond’u canlandırdığı filmde babasını usta isim Hugo Weaving, nişanlısını ise genç Teresa Palmer canlandırıyor.

İnancın genel anlamda tamamı ile toplumsal değil bireysel boyutta kalması gerektiğini savunan ve bu kapsamda toplum tarafından kirletilmiş olan inancın geçerliliğinin kabul etmeyen Mel Gibson, kendi gibi bireysel inanç anlayışına sahip biri olan Desmond Ross’un hikayesini oldukça güzel bir şekilde ve severek anlatıyor. Yürek burkan ve adeta gerçekmiş hissi uyandıran savaş sahnelerinin yanında kahramanlık kelimesinin günümüzde artık iyice boşalmış olan içini dolduruyor olmasıyla Savaş Vadisi filmi gerçekliğin ta kendisi niteliğindedir. Desmond’ın yaptığı mücadele ve olağanüstü hikayesi sadece filme anlatılmaya çalışılan durumun küçük bir kısmı.

Mel Gibson’ın yönettiği Savaş Vadisi filmi sadece silahların ve insanların yer aldığı savaş filmi değil, aynı zamanda da savaşın tüm acı gerçeklerini net bir biçimde yansıtıyor olması sebebi ile mutlaka izlemeniz gereken bir yapıttır. Size şimdiden keyifli seyirler.

[vurgu color=”#0a0000″]Fragman:[/vurgu]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ