Sarayın Gözdesi Filminin Konusu ve İncelemesi

  • 06 Mart 2019
  • 456 kez görüntülendi.
Sarayın Gözdesi Filminin Konusu ve İncelemesi

2018 yılında yayınlanan ve geniş bir izleyici kitlesi tarafından oldukça beğenilen film önerilerimizden Sarayın Gözdesi filminin konusunu, fragmanını, IMDB puanını, yönetmenini, oyuncu kadrosunu ve yorumlarını makalemizden öğrenebilirsiz.

Tür: Biyografi, Komedi, Dram

İMDB: 7,7

Yıl: 2018

Ülke: İngiltere

Yönetmen: Yorgos Lanthimos

Oyuncular: Olivia Colman, Emma Stone, Rachel Weisz

Film Önerileri Sarayın Gözdesi Konusu ve İncelemesi afiş

Ünlü Yunan yönetmen Yorgos Lanthimos’un ilk tarihi filmi olma özelliğini gösteren Sarayın Gözdesi filmi, dönem filmi niteliği ile çağdaş bir komedi filmidir.

Bu yapım Yunan yönetmenin sinema kariyerinde adeta bir kilometre taşı kimliğinde. Kariyerinin neredeyse tamamı birbirini andıran ilk 6 filminde şok edici ve eleştirel yapıtlara imzasını atan Yorgos Lanthimos, Sarayın Gözdesi filmi ile yapılan eleştirilere rağmen, kendini tekrarlamaktan hoşlanmayan ve değişik türlerde film yapabilen aynı zamanda da risk almaktan kaçmayan bir yönetmen olduğunu izleyiciye gösteriyor.

Kameraların 18. Yüzyıl İngiltere’sine döndüğü bu filmde, Kraliçe Anne döneminde geçen saray entrikaları konu alınıyor. Ayrıca kıskançlıklar ve müstehcenlik de çok iğneleyici ve keyifli bir dille seyirciye aktarılmaya çalışılmış. Filmde lezbiyen bir ilişki yaşadığı kuzeni Marlborough Düşesi Sarah Churchill tarafından yönlendirilmeyi kabul eden Anne’in kaderi, diğer bir aristokrat kuzeni olan Abigail’in saraya yardımcı olarak gelmesiyle tamamen değişir. Filme özellikle Emma Stone’un canlandırdığı karakter aristokrat Abigail çevirdiği entrikalar ile damga vuruyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”1434″]

Gerek hikayesi gerekse de oyuncuların gösterdiği muhteşem performans yönetmenin yetenekleri ile de birleşince ortaya çok güzel bir filmin çıktığı net şekilde anlaşılıyor. Bu kapsamda Sarayın Gözdesi filmi tüm karakterlerinin birbiri ile çok güzel uyumu sayesinde keyifle izlenecek ve bizim tarafımızdan da önerilen bir film olarak sizi bekliyor. Keyifli seyirler dileriz.

Fragman:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ