Film Önerileri: Phantom Thread

  • 06 Şubat 2019
  • 381 kez görüntülendi.
Film Önerileri: Phantom Thread

Film önerileri listemizde Dram ve Romantik filmler kategorisinden Phantom Thread filmini işleyeceğiz. İngiltere’de geçen film IMDB 7,5 puan ile hepimizin ilk tercihi olan IMDB +7 filmler arasında. Film tavsiyelerimizi IMDB puanı +7 olanlar arasından seçmeye özen gösteriyoruz gelelim Phantom Thread filminin konusuna ve yorumlarına.

[vurgu color=”#dd3333″]Tür:[/vurgu] Dram, Romantik

[vurgu color=”#ffc700″]İMDB:[/vurgu] 7,5

[vurgu color=”#000cff”]Yıl:[/vurgu] 2017

[vurgu color=”#8224e3″]Oyuncular:[/vurgu]  Daniel Day-Lewis, Vicky Krieps, Lesley Manville devamı…

[vurgu color=”#12ba00″]Yönetmen:[/vurgu] Paul Thomas Anderson

2018 yılında vizyona giren ve büyük beğeni toplayan Phantom Thread, İngiltere’nin en iyi terzisi olan Reynolds Woodcock özelinde bir anlatım içermektedir. Kız kardeşi ile birlikte özgün tarzlara sahip modalarıyla oldukça popüler olan Woodcock, ülkenin önde gelen isimlerini giydirmektedir. Yaptıkları elbiseler son derece güzel kabul edilirken aynı zamanda İngiliz modasının şekillendirilmesine de katkı sunmaktadır. Bekar bir insan olmasına karşın hayatına giren kadınlardan ilham alan Woodcock, basit seviyeli, genç bir kızın karşısına çıkmasıyla ise bütün hayatı değişir.

film-onerileri-phantom-thread-afisSon derece basit bir restoranda garsonluk yapan Alma Reynolds ile karşı karşıya gelince etkilenen ortaya yaşlı terzi Woodcock, ilham perisini de bulmuş olur. Sonrasında ise genç ve alt tabakadan bir insanla aşk yaşamanın getirdikleriyle kendi sınıfı arasında mücadele başlarken aşkın doruklarında bir yaşamda oldukça gerçekçi bir bakış açısıyla sunulur.

Son derece yavaş bir anlatım bulunmakla birlikte 1950’li yılların İngiltere’sinin de başarılı bir şekilde gösterildiği filmde ayrıntıların önemli bir yeri bulunmaktadır. Kontrollü ve düzenli bir hayatın tam ortasına düşen aşkın yapabilecekleri gösterilirken 3 Oscar ödüllü aktör Daniel Day-Lewis, modacı başrol karakterini son derece iyi bir şekilde canlandırmıştır. Gerçek bir hayattan uyarlanarak film haline getirilen senaryoda birtakım farklılıklar var olurken yönetmenlik koltuğunda ise Paul Thomas Anderson oturmaktadır. Daniel Day-Lewis, Vicky Krieps gibi isimlerin yer aldığı film dram türündeki en iyiler arasında da bulunmaktadır.

[vurgu color=”#0a0000″]Fragman:[/vurgu]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ