Overlord Operasyonu Filminin Konusu ve İncelemesi

  • 28 Şubat 2019
  • 721 kez görüntülendi.
Overlord Operasyonu Filminin Konusu ve İncelemesi

2018 yılında yayınlanan ve geniş bir izleyici kitlesi tarafından oldukça beğenilen film önerilerimizden Overlord Operasyonu filminin konusunu, fragmanını, IMDB puanını, yönetmenini, oyuncu kadrosunu ve yorumlarını makalemizden öğrenebilirsiz.

Tür: Aksiyon, Korku

İMDB: 6,8

Yıl: 2018

Ülke: ABD

Yönetmen: Julius Avery

Oyuncular: Jovan Adepo, Wyatt Russell, Mathilde Ollivier

Film-onerileri-Overlord-Operasyonu

J.J. Abrams tarafından yapımcılığı yapılan ve Julius Avery tarafından yönetilen Overlord Operayonu, geçtiğimiz yıl vizyonda yerini aldı. Pek çok film sever tarafından merakla beklenen bu yapım, bilimkurgu, aksiyon ve korku tarzına sahip olarak nitelendirilebilir.

Normandiya Çıkarması’ndan birkaç gün önce geçen olayların konu alındığı bu kaliteli yapımda, Normandiya adlı bir yerin Naziler tarafından işgal edilmesinin ardından bir grup askerin radyo kulesini yok etmek için verdiği mücadele anlatılıyor. Askerler kulenin içinde bulunduğu kiliseyi yok etmek için yollar ararken aslında Nazilerin bu köyde çok daha karanlık bir takım işler yaptıklarını öğrenirler. Bunun ardından tahmin edebileceğiniz gibi olaylar çok farklı bir yöne doğru ilerler.

Farklı birçok türün karması olan bu yapım aynı zamanda her an gerici ve aksiyonlu bir şekilde ilerliyor. Film izlerken de anlayacağınız gibi bazı noktalarda küçük değişikliklere sahip olmuş öğelerle dolu olarak izleyici karşını çıkmış.  Yine de yüzeyinde yer alan asıl savaş filmi teması her noktada ağır basmakta. Bazı olaylar hakkında tam netleşmeyen sorular olsa da filmin zaten bu soruları cevap vermeyi düşünmediğini anlayabiliyorsunuz.

[ilgiliicerik icerik_id=”1434″]

Son değerlendirmeye geçmeden önce filmin savaş sahneleri sebebi ile +18 olduğunu da belirtmek gerekiyor. Genel anlamda oldukça başarılı bir yapım olan Overlord Operasyonu başarılı savaş sahneleri ve oyuncu performansları ile izlemeniz gereken filmlerden biri olarak dikkat çekiyor. İyi seyirler.

Fragman:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ