Kayıp Kız (Gone Girl) Filminin Konusu ve İncelemesi

  • 24 Şubat 2019
  • 1.089 kez görüntülendi.
Kayıp Kız (Gone Girl) Filminin Konusu ve İncelemesi

2014 yılında yayınlanan ve geniş bir izleyici kitlesi tarafından oldukça beğenilen film önerilerimizden Kayıp Kız (Gone Girl) filminin konusunu, fragmanını, IMDB puanını, yönetmenini, oyuncu kadrosunu ve yorumlarını makalemizden öğrenebilirsiz.

[vurgu color=”#dd3333″]Tür:[/vurgu] Dram, Gizem, Gerilim

[vurgu color=”#ffc700″]İMDB:[/vurgu] 8,1

[vurgu color=”#000cff”]Yıl:[/vurgu] 2014

[vurgu color=”#ff0044″]Ülke[/vurgu] ABD

[vurgu color=”#12ba00″]Yönetmen:[/vurgu] David Fincher

[vurgu color=”#8224e3″]Oyuncular:[/vurgu] Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris

Seyirciye açıklandığı ilk günden bu yana çok büyük bir merakla beklenen David Fincher’ın 2014 yapımı filmi Kayıp Kız, sinema seyircisinde oluşturduğu beklentiyi sonuna kadar karşıladı.

film-onerileri-kayip-kiz-gone-girlFilmin konusuna değinecek olursak, Nick ve Amy beşinci evlilik yıldönümlerinin sabahında olağan dışı bir durum ile karşılaşırlar.  O sabah Amy çok esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolur. Son zamanlarda ilişkilerinde karşılaştıkları sorunlar nedeniyle polislerin tüm şüphesi Nick üzerinde yoğunlaşmaya başlar. Amy’nin nerede olduğuna dair en ufak bir bilgi dahi yoktur. Zamanla bu olayın yankıları küçük kasabadan çıkıp tüm dünyaya yayılacaktır.

Filmin son değerlendirmesine geçildiğinde belirtmek gerekir ki söz konusu film türü polisiye olduğunda Ünlü yönetmen David Fincher yeteneklerini oldukça başarılı ve net bir şekilde ortaya koyuyor. Buna rağmen Yönetmeni Fincher’ın polisiye filmleri arasında Kayıp Kız’ın farklı bir yeri vardır.  Ustaca yapılmış sahne geçişleri Ben Affleck’in muhteşem oyunculuğu ve hikayenin zaten harika olması bu filmin keyifle izlenmesini sağlayan unsurlar arasında.

Konusu belli olduğundan bu yana çok fazla beklentiye sevk eden ve bu beklentileri boşa çıkartmayan Kayıp Kız filmi mutlaka severek izleyeceğiniz filmlerden biri olacaktır. İyi seyirler.

[vurgu color=”#0a0000″]Fragman:[/vurgu]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ