Film Önerileri: Green Book (Yeşil Rehber)

  • 12 Şubat 2019
  • 517 kez görüntülendi.
Film Önerileri: Green Book (Yeşil Rehber)

Film önerileri listemizde yer verdiğimiz Green Book Türkçe anlamıyla Yeşil Rehber +8 IMDB puanı ile izlemeye değer bir film tavsiyesiGreen Book (Yeşil Rehber) filminin konusu, İMDB puanı, fragmanı ve yorumlarını makalemizde bulabilirsiniz.

[vurgu color=”#dd3333″]Tür:[/vurgu] Dram, Biyografi

[vurgu color=”#ffc700″]İMDB:[/vurgu] 8,3

[vurgu color=”#000cff”]Yıl:[/vurgu] 2018

[vurgu color=”#ff0044″]Ülke[/vurgu] ABD

[vurgu color=”#12ba00″]Yönetmen:[/vurgu] Peter Farrelly

[vurgu color=”#8224e3″]Oyuncular:[/vurgu]  Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini

2018 yılı ortalarında vizyona giren ve Oscar ödüllü oyuncu Mahershala Ali ile Viggo Mortensen’ın yer aldığı bu filmde, 1960’lı yıllardaki bir Amerikalı piyanist ile iş verdiği alt sınıfa dahil olan İtalyan bir bar fedaisinin Amerika’nın kuzey tarafından güneyine doğru uzun bir yolculuğa çıkması işleniyor. Filmin detaylarına inildiğinde, filmin baskıcı bir toplumda kendine yer açmaya çalışan birisi için kurgusal öyküye sahip olması çok iyi bir örnek oluşturuyor.

film-onerileri-green-book-yesil-rehber-afisOldukça büyük bir konser turuna hazırlanan Don Shirley, yolculuğunda ona özel şoförlük yapması için yeni bir asistana ihtiyaç duyar. Kendi başına çok da güvenli bir şekilde seyahat etmesi mümkün değildir. Geniş vizyonu, çok pahalı elbiseleri ve üst sınıfa ait olan şık görünümü ile Shirley tam bir beyefendidir. Bu yüzden yolculuğunda kendisine beyefendi gibi bir görüntüsü olmayan Tony adında işinden henüz atılmış bir fedai alır. New York’un tüm pis mahalleri ve barlarında tanınıyor olan Tony, keskin ve rahatsız edici bakışlara sahiptir.

Fazlasıyla birbirinde farklı ve uyumsuz olan bu çift, ellerinde bakanlığın siyahilere özel belirlediği, Güney’in güvenli adreslerinin bulunduğu rota ile Yeşil Bölge’ye doğru bir yolculuğa çıkarlar.

Öykünün özgünlüğü ve yarattığı iyi anlatım oyuncuların olağanüstü performans katkısı ile çok daha izlenebilir bir hal almış. Yazımızda konusunu inceleyip size önerdiğimiz bu film, hiç şüphesiz son yılların en iyi filmlerinden biri niteliğindedir. Şimdiden keyifli seyirler.

[vurgu color=”#0a0000″]Fragman:[/vurgu]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ