Film Önerileri: En Karanlık Saat

  • 01 Şubat 2019
  • 390 kez görüntülendi.
Film Önerileri: En Karanlık Saat

Büyük Britanya‘nın efsane başbakanı Winston Churchill‘in İkinci Dünya Savaşı‘nın ilk yıllarında , Hitler‘in ordusuna karşı verdiği mücadeleyi anlatan En Karanlık Saat film önerileri listemizde İkinci Dünya Savaşı Filmleri sevenler için yer verdiğimiz bir yapıt.

[vurgu color=”#dd3333″]Tür:[/vurgu] Biyografi, Dram, Tarih

[vurgu color=”#ffc700″]İMDB:[/vurgu] 7,4

[vurgu color=”#000cff”]Yıl:[/vurgu] 2018

[vurgu color=”#8224e3″]Oyuncular:[/vurgu]  Gary Oldman, Kristin Scott Thomas, Ben Mendelsohn devamı…

[vurgu color=”#12ba00″]Yönetmen:[/vurgu] Joe Wright

İngiltere’nin önemli başbakanlarından kabul edilen Churchill’in en zor saatlerinin anlatıldığı film gerilim ve savaş türlerinde en iyiler arasındadır. 121 dakika boyunca 2.Dünya Savaşı’nın tüm ayrıntıları gerçekçi bir şekilde film_onerileri_en_karanlik_saat_afisbelirtilirken 2018 yılında vizyona giren filmde Gary Oldman, Kristin Scott Thomas, Ben Mendelsohn gibi oyuncular yer almaktadır. Nazi Almanyası’nın başlattığı ve İtalya ile Japonya’nın da destek verdiği 2.Dünya Savaşı, tüm Avrupa’ya yayılmış durumdadır. Çok güçlü bir ekonomiye sahip olan Almanya’nın sırayla tüm ülkelere girmesi İngiltere’yi oldukça endişelendirir. Fransa’ya gönderilen askerlerinde direnç göstermemesiyle birlikte umutsuzluk ortaya çıkarken İngiltere Başbakanı Neville Chamberlain gelen tepkiler üzerine istifa eder. Sonrasında ise bu zor görevin kime verileceği soruları sorulur.

1.Dünya Savaşı’nda Çanakkale’de oldukça ağır bir yenilgi alınmasına sebep olan Winston Churchill üzerine kanaate varılır. O ana kadar oldukça kötü bir siyasi geçmişe sahip olan Churchill, ilerlemiş yaşına rağmen alacağı kararlarla bir ulusun kaderini tayin eder. Hitler gibi acımasız bir katil ile savaşılmasını söyleyenlerin yanı sıra, savaşacak gücün kalınmamasından dolayı barış isteyenlerin sayısı da bir hayli fazladır. Ülkesine liderlik etme görevi verilen yaşlı kurt ise bu iki seçim arasında kaldığında halkına gider. Halkın arasına katılarak hissettiklerini anlamaya çalışan Churchill, sonrasında kararını verir. İngiltere için oldukça zor günlerin yaşandığını ortaya koyan filmde en karanlık saatler ayrıntılı olarak başarılı bir şekilde anlatılır. Özellikle tarihi filmlere merak duyanlar için kaçırılmayacak ipuçları vaat eden En Karanlık Saat izlenebilirliği yüksek filmler arasındadır.

[vurgu color=”#0a0000″]Fragman:[/vurgu]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ