Film Önerileri: Django Unchained(Zincirsiz)

  • 15 Şubat 2019
  • 623 kez görüntülendi.
Film Önerileri: Django Unchained(Zincirsiz)

Film önerileri listemizde Western filmlerini sevenlerin beğenerek izleyeceği Django Unchained Tükçe anlamıyla Zincirsiz filmi var. 2012 ABD yapımı olan Zincirsiz filminin konusu, yorumları, IMDB puanı, fragmanı, oyuncu kadrosu, yönetmeni ve daha birçok ayrıntı makalemizde.

[vurgu color=”#dd3333″]Tür:[/vurgu] Dram, Western

[vurgu color=”#ffc700″]İMDB:[/vurgu] 8,4

[vurgu color=”#000cff”]Yıl:[/vurgu] 2012

[vurgu color=”#ff0044″]Ülke[/vurgu] ABD

[vurgu color=”#12ba00″]Yönetmen:[/vurgu] Quentin Tarantino

[vurgu color=”#8224e3″]Oyuncular:[/vurgu] Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio

Sinema dünyasının dahi çocuğu olarak nitelendirilen ve genellikle bol kanlı intikam filmlerindeki başarısı ile kendinde söz ettiren Oscar ödüllü ünlü yönetmen Quentin Tarantino, Django Unchained yani Zincirsiz isimli filmi ile 2013 yılında yeniden izleyicisinin karşına çıkmıştı. Bir Western örneği olan bu 2 saat 45 dakikalık film, oyuncu kadrosu ile de adeta bir yıldızlar karması gibi duruyor. Yapımın başrollerine bakıldığında ilk olarak usta isimler Jaime Foxx ve Christoph Waltz karşımıza çıkıyor. Filmin sonraki sahnelerinde ise bu oyunculara Leonardo DiCaprio ile Samuel L. Jackson gibi yetenekli isimler eşlik ediyor.

film-onerileri-zincirsiz-afisYapımın konusuna değinecek olduğumuzda, Amerikan iç savaşı yıllarında 2 yıl önce güney bölgesinde siyahi insanları köleleştirilerek çok vahşi bir muameleye maruz kaldığı görülüyor. Adeta bir mal gibi alınıp satılan, çok çalıştırılan ve sık sık işkenceye uğrayan bu kişilerden biri de kahramanımız Django’dur.

Django kaçmaya kalkışıp cezalandırıldığı esnada yolu bir mükafat avcısı ile kesişir. Mükafat avcısı Schultz, hükümetin başına ödül koymuş olduğu ve aranan suçluları yakalayarak para kazandığı için Django’nun eski sahipleri olan Brittle kardeşleri bulmaya çalışmaktadır. Schultz bu konuda genç Django’dan yardım ister ve birlikte heyecanlı bir maceraya atılırlar. Ancak görevinde yardımcı olduktan sonra Django’nın bir isteği vardır. Karısı Broomhilda’yı kurtarmak. Köleliğe tam anlamı ile karşı olan Schultz, Django ve karısının hikayesini dinledikten sonra çok etkilenir. Bu ikili çok iyi bir plan yaparak Broomhilda’nın tutulduğu Candyland çiftliğine girmeye kalkışırlar. Fakat işler hiç de umdukları gibi olmaz.

Tarantino’nun köleliği farklı bir bakış açısı ile ele aldığı bu yapıt, size önediğimiz ve mutlaka izlemenizi istediğimiz filmlerin başında gelir.

[vurgu color=”#0a0000″]Fragman:[/vurgu]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ