FilmlerKategorisiz

Film Önerileri: “Dangal” Konusu ve İncelemesi

Aamir Khan’ın başrollerinde oynadığı Hint filmlerini hepimiz hayranlıkla izlemişizdir. En İyi Hint Filmleri listemide de yer verdiğimiz Dangal Filmi yine Aamir Khan kalitesine yakışan bir film olmuş. Dangal filminin konusunu, fragmanını, IMDB puanını, yönetmenini, oyuncu kadrosunu ve yorumlarını makalemizden öğrenebilirsiz.

[vurgu color=”#dd3333″]Tür:[/vurgu] Aksiyon, Dram, Biyografi

[vurgu color=”#ffc700″]İMDB:[/vurgu] 8,5

[vurgu color=”#000cff”]Yıl:[/vurgu] 2016

[vurgu color=”#ff0044″]Ülke[/vurgu] Hindistan

feed

[vurgu color=”#12ba00″]Yönetmen:[/vurgu] Nitesh Tiwari

[vurgu color=”#8224e3″]Oyuncular:[/vurgu] Aamir Khan, Sakshi Tanwar, Fatima Sana Shaikh

Dangal, 2016 yılında vizyona giren spor ve dram türünde bir biyografik hint filmidir. Güreşçi bir baba ile güreş öğrettiği iki kızının konu edildiği fil gerçek bir hayat hikayesinden esinlenerek yapılmıştır. Filmde ünlü hint oyuncu Aamir Khan, Mahavir Singh adlı güreşçi karakteri canlandırmıştır.

film-onerileri-dangal-incelemesi- afis

Film konusuna geçmeden önce yapımın, tam bir Hollywood filmi tadında olduğundan bahsetmek gerekir. 2 saat 40 dakika gibi uzun bir süresi olan film kesinlikle izleyiciyi sıkmıyor. Sahneler arası geçişlerin faklı hint filmlerine göre çok üst seviyede olduğundan da bahsetmek gerekir. Aamir Khan’ın usta oyunculuğu ise filmi çok muhteşem bir noktaya taşıyan detay olarak dikkat çekiyor. Dram filmi niteliğinde olan bu yapım, gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanması sebebi ile oldukça dikkat çekicidir. Güreşçi bir babanın güreş eğitimi verdiği iki kızı ile olan hikayesinin ustaca anlatıldığı filmde soluksuz bir maceranın olması vaktin nasıl geçtiğini anlamadan filmin bir nefeste bitmesini sağlıyor.

[affiliate_news id=”904″]

Bol bol güreş sahnesinin yer aldığı yapım, özellikle Hindistan sineması ve Aamir Khan hayranları için mutlaka kaçırılmaması gereken bir film olma özelliğinde. Çarpıcı hikayesi ve güzel görsel efektleri ile diğer hint filmlerinden çok başka bir yere sahip olan bu yapım, Hindistan’da gişe rekorları kırması özelliği ile de tarafımızdan size önerilen ve mutlaka izlemeniz gereken filmlerden biridir.

[vurgu color=”#0a0000″]Fragman:[/vurgu]

Etiketler

bunuizledinmi.com

bunuizledinmi.com\\\'un kurucusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı