Film Önerileri: “Blade Runner 2049:Bıçak Sırtı” Konusu ve İncelemesi

  • 17 Şubat 2019
  • 682 kez görüntülendi.
Film Önerileri: “Blade Runner 2049:Bıçak Sırtı” Konusu ve İncelemesi

Bilim kurgu, dram ve gizem kategorisinde yer alan film önerilerimizden Blade Runner 2049 yapımının konusunu, yorumlarını, fragmanını, IMDB puanını, oyuncu kadrosunu, yönetmenini ve daha birçok ayrıntısını makalemizde bulabilirsiniz.

[vurgu color=”#dd3333″]Tür:[/vurgu] Dram, Gizem, Bilim Kurgu

[vurgu color=”#ffc700″]İMDB:[/vurgu] 8,0

[vurgu color=”#000cff”]Yıl:[/vurgu] 2017

[vurgu color=”#ff0044″]Ülke[/vurgu] ABD, İngiltere, Kanada

[vurgu color=”#12ba00″]Yönetmen:[/vurgu] Denis Villeneuve

[vurgu color=”#8224e3″]Oyuncular:[/vurgu] Harrison Ford, Ryan Gosling, Ana de Armas

Ridley Scott’ın bir başyapıt niteliğinde olan filminin devamı Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı, Kanadalı yönetmen Denis Villeneuve’un ellerinde yine aynı başarıyı yakalıyor. 2012 yılında kesinleşmiş olan devam projesinin yönetmen adayı yine Ridley Scott’tu. Ancak programının çok yoğun olması sebebi ile Scott bu projede yapımcı kişi olarak yer almayı tercih etti. Yönetmen olarak ise başarılı isim Denis Villeneuve’ye koltuğu teslim etti.

film-onerileri-Blade Runner 2049- Biçak Sirti-incelemesi-afisBu yeni başyapıtta kahramanımız K, Los Angeles Polis Teşkilatı’nda görevli olan Blade Runner ve aynı anda bir replicant’tır. 2022 Kıyameti’nin ardından tüm Nexus 8’ler hızla avlanmaktadır. Avlanan bu Nexus sekizlerin Nexus 6’lardan farkı 4 sene değil, çok daha uzun süreler yaşayabilmeleridir. İki Nexus modeli de Tyrell adlı bir şirket tarafından üretiliyordur. Tyrell Şirketi şirketinin iflas etmesinin ardından Wallace yeni ve sadık olan replicant’lar üretmeye başlar.

Yapım, K’nin 2048: Nowhere To Run kısa hikâyesinden tanıyor olduğumuz Sapper’ın evine gitmesi ile tamamen başlar. Polis teşkilatı Sapper’ın bir Nexus 8 olduğundan ciddi anlamda şüphelenir. Bu şüphelerin doğru çıkması ile K, Sapper’ı hallettikten sonra bahçedeki ağacın kenarında bir kadının mezarını bulur. Mezarın içinden çıkan cesedin hamile bir kadına ait olması anlaşılınca olaylar şekillenmeye başlar.

Son değerlendirmeye gelecek olursak, Blade Runner 2049 Bıçak Sırtı, devam filmi niteliğinde harika bir film olarak mutlaka izlenmesi gereken filmlerin başında geliyor. İyi seyirler.

[vurgu color=”#0a0000″]Fragman:[/vurgu]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ