FETÖ DARBE YAPSAYDI BÜLENT ARINÇ’IN GÖREVİ

FETÖ DARBE YAPSAYDI BÜLENT ARINÇ’IN GÖREVİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek katıldığı programda Gezi parkı olaylarının başarılı olması halinde Bülent Arınç’ın Başbakan olacağını ileri sürdü.

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti’nin kurucularından Bülent Arınç’ın iktidara yönelik eleştirilerinin ardından kendisine olan sözlü saldırılar hız kesemeden devam ediyor. Son olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek Gezi Parkı olaylarının çıkacağını Bülent Arınç’ın öneceden bildiğini ifade ederken “Gezi Başarılı olsaydı Bülent Arınç başbakan olacaktı” diye konuştu.

Türk Demokrasi Vakfı’nın toplantısında konuşan Bülent Arınç “Öksürmenin, bağırmanın zamanıdır. Kral çıplak demenin vaktidir. Allah cesur olana izzet verir” sözleriyle AK Parti’yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirirken iktidar kanadından sert sözlerle kendisine karşılık verildi.

GEZİ OLAYI BAŞARILI OLSAYDI BÜLENT ARINÇ BAŞBAKANDI

Son olarak Akit TV’ye katılan Melih Gökçek, Bülent Arınç’a gündeme bomba gibi düşecek iddialarda bulundu.

Gökçek “Kırımızı Masa” programında Gezi eylemlerinin başarılı olması halinde Bülent Arınç başbakan olacağını belirtirken şunları söyledi:

Onlara göre Gezi Parkı olaylarından sonra Başbakan Erdoğan gitmişti. Hatta hatırlayın buradan beyanatlar verdiler ‘Mesaj alınmıştır’ diye. Bülent Arınç o ara Başkan Erdoğan’a vekalet ediyordu. Bana göre Arınç birileriyle işbirliği içindeydi. Bu söylediğime benim kişisel kanaatim kesin. Bülent Arınç gezi parkı eylemleri başarılı olsaydı direk Başbakandı. Ben o tarihlerde 55 tane televizyona çıkıp gezi olaylarını anlattım. Sayın Başbakan’ın dik duruşu ve ben taş koymuş oldum buna.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.