En iyi hacker Filmleri Önerisi 2021

  • 30 Ocak 2021
  • 572 kez görüntülendi.
En iyi hacker Filmleri Önerisi 2021

Sinema sektöründe artık siber saldırı / hacker konulu filmlerin son dönemde arttığını görüyoruz.Günümüz teknolojisinin savaş durumu artık siber saldırı olarak adlandırılmaktadır. Devletler arası, milletler arası siber savaşlar her geçen saniye devam etmektedir. Sinema sektöründe de son zamanlarda siber saldırı, bilgisayar korsanlığı tarzında gerilim ve aksiyon dolu filmlerin sayısı artmaya başladı,bizde sizler için hacker filmleri arasında en iyi 7 filmi listeledik.

1.Who I Am (Ben Kimim) – 2015

IMDb: 7,6
Tür: Gerilim
Yönetmen: Baran bo Odar
Oyuncular: Tom Schilling, Elyas M’Barek, Wotan Wilke Möhring
Ülke: Almanya
Konusu: Genç bir bilgisayar dehası olan Benjamin,CLAY adlı bir hacker grubu kurarak yeraltı dünyasında kendilerini ispatlamak için çeşitli eylemlerde bulunup adlarını duyurmaya çalışırlar.Gelişen olaylarla birlikte güvenlik güçlerinin ve bir başka hacker grubunun hedefi haline gelirler.

2.Blackhat (Hacker) – 2015

IMDb: 5,4
Tür: Gerilim, Aksiyon
Yönetmen: Micheal Mann
Oyuncular: Chris Hemsworth, Tang Wei, Leehom Wang
Ülke: ABD
Konusu: Siber suçlardan dolayı 15 yıl hüküm giyen Nicholas Hathaway,Çin’de nükleer santralde yapılan bir siber saldırı sonucunda faillerin bulunması için güvenlik güçleri ile anlaşma sağlayıp saldırganların peşine düşer. Suçluları bulduğu takdirde serbest kalacak olan Hathaway, her yolu deneyecektir.

3.Zero Days (Sıfır Saldırısı) – 2016

IMDb: 7,8
Tür: Belgesel
Yönetmen: Alex Gibney
Oyuncular: David Sanger, Emad Kiyaei, Eric Chien
Ülke: ABD
Konusu: Bu belgesel, İran’da ki nükleer santrale yapılan saldırıyı konu alıyor.Stuxnet olarak alınan siber saldırının hikayesini detaylıca ele alıyor.

4.Snowden 2016

IMDb: 7,3
Tür: Gerilim, Biyografik
Yönetmen: Oliver Stone
Oyuncular: Joseph Gordon-Levitt, Shailene Woodley, Melissa Leo
Ülke: ABD, Almanya, Fransa
Konusu: Edward Snowden’ın kişisel gizliliğin ihlalini tüm dünyaya duyurmasını konu alıyor. (Bizzat ben bu filmi çok beğendim) Filmi izledikten sonra kişisel gizliliğiniz konusunda iki defa düşüneceksiniz.

5.Bilgisayar Korsanı – 2016

IMDb: 6,2
Tür: Dram, Gerilim, Suç
Yönetmen: Akan Satayev
Oyuncular: Callan McAuliffe, Lorraine Nicholson
Ülke: ABD
Konusu: Filmde bilgisayar korsanı olan Alex,geçimini sağlamak için kredi kartı dolandırıcılığı yapmaktadır.Başka kişilerinde katıldığı bu durum zamanla içinden çıkılamıyacak bir hal alır.

6.Kod Adı Kılıçbalığı 2001

IMDb: 6,5
Tür: Gerilim, Aksiyon, Polisiye
Yönetmen: Dominic Sera
Oyuncular: John Travolta, Hugh Jackman, Halle Berry
Ülke: ABD, Avustralya
Konusu: Bir grup suçlu devlete ait olan parayı çalmak istiyordur.Bunun içinde dünyanın en iyi bilgisayar korsanlarından birine ihtiyaçları vardır. Stanley ile anlaşmaya çalışırlar.Stanley, kızının kaçırılmasıyla işi zorla kabul etmek durumunda kalır.

7.The Imitation Game: Enigma – 2015

IMDb: 8,0
Tür: Biyografik, Dram
Yönetmen: Morten Tyldum
Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Keira Knightley, Matthew Goode
Ülke: ABD
Konusu: II.Dünya savaşı Nazi Almanya’sını konu edinen bu filmde yüzlerce istihbarata sahip olan İngilizlerin Enigma şifreleme sistemini çözmeyi başaramamıştır.Almanların çok gizli bir biçimde şifrelediği bu yazılar savaşın seyri için çok büyük önem arzetmektedir.İngilizlerin ise tek gayesi bu şifreleme sistemini çözmek olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ