Listeler

En İyi Emilia Clarke Filmleri

Emilia Clarke Game Of Thrones ve Me Before You ile hepimizin gönlüne taht kurdu. Sevecen tavırları kendine has gülüşü ve usta oyunculuğu ile herkesi kendine hayran bırakan Emilia Clarke’ın içinde olduğu diğer yapımlardan oluşan bir liste hazırladık. En İyi Emilia Clarke Filmleri listemiz;

6) Taşların Çağrısı (Voice from the Stone) – 2017 – IMDB: 5,2

Voice from the Stone - Emilia Clarke
Voice from the Stone – Emilia Clarke

Emilia Clarke Filmleri listemize Taşların Çağrısı (Voice from the Stone) ile başlıyoruz. Senaryosunu Andrew Shaw’ın yazdığı filmin yönetmen koltuğunda ise Eric D. Howell oturmaktadır. Emilia Clarke’ın başrolünde olduğu filmin oyuncu kadrosunda Marton Csokas, Caterina Murino, Remo Girone , Lisa Gastoni gibi isimlerde bulunmaktadır.

Filmin konusu ise şu şekilde; Filmin gizemli ve gerilimli hikayesi 1950’li yıllarda Toscana’da geçiyor. Ağırbaşlı hemşire Verena annesinin ölümünden sonra hiç konuşmayan bir çocuğu tedavi etmek üzere görevlendirilir. Verena belli bir süre çocuğu gözlemledikten sonra villanın büyük taş duvarları arasına sıkıçmış güçlü ve dünyevi bir kişiliğin etkisine kapıldığına ikna olur.

5) Shackled – 2012 – IMDB: 6,1

Shackled - Emilia Clarke
Shackled – Emilia Clarke

Emilia Clarke Filmleri listemize Shackled ile devam ediyoruz. Senaryosunu Shirine Best ve Eleanor Emptage’ın yazdığı filmin yönetmen koltuğunda ise Nour Wazzi oturmaktadır. Emilia Clarke’ın başrolünde olduğu filmin oyuncu kadrosunda Hadley Fraser gibi isimlerde bulunmaktadır.

Filmin konusu ise şu şekilde;  Nour Wazzi’nin filmi, kocası tarafından serbest bırakılan zincirlenmiş bir falcı hakkında. Endişeyle karanlıkta, sirkten kaçma şansı için beklerken, yavaşça sakladığı rahatsız edici bir gerçek, içine yavaşça geri çekilir.

feed

4) Spike Island – 2012 – IMDB: 6,3

Spike Island - Emilia Clarke
Spike Island – Emilia Clarke

Emilia Clarke Filmleri listemize Spike Island ile devam ediyoruz. Senaryosunu Chris Coghill’ın yazdığı filmin yönetmen koltuğunda ise Mat Whitecross oturmaktadır. Emilia Clarke’ın başrolünde olduğu filmin oyuncu kadrosunda Nico Mirallegro, Adam Long, Jordan Murphy , Oliver Heald  gibi isimlerde bulunmaktadır.

Filmin konusu ise şu şekilde; Müzikle ilgilenen 5 arkadaş dönemin en popüle rock grunu The Stone Roses konserini izlemek için maceralı bir yolculuğa başlarlar. Hem konseri izlemek hem de hazırladıkları demo müzik kasatlerini The Stone Roses grubuna dinletmek olan kafadarlar amaçlarına ulaşabilecekler mi?

3)Terminatör: Genisys – 2015 – IMDB: 6,5

Terminatör Genisys  - Emilia Clarke
Terminatör Genisys – Emilia Clarke

Emilia Clarke Filmleri listemize Terminatör: Genisys ile devam ediyoruz. Senaryosunu Laeta Kalogridis ve Patrick Lussier’ın yazdığı filmin yönetmen koltuğunda ise Alan Taylor oturmaktadır. Emilia Clarke’ın başrolünde olduğu filmin oyuncu kadrosunda Arnold Schwarzenegger, Jason Clarke, Jai Courtney , J.K. Simmons , Dayo Okeniyi gibi isimlerde bulunmaktadır.

Filmin konusu ise şu şekilde;Yıl 2029… İnsanların direniş önderi John Connor, makineler imparatorluğu Skynet’in ölümcül gücüne karşı savaşmaktadır. Joh Connor, sadık dostu Çavuş Kyle Reese’i 1983 yılına geri gönderir ve katil bir robot tarafından takip edilmekte olan annesi Sarah Connor’ı kurtarması için görevlendirir. Bu sayede insan ırkının geleceğini korumuş olacaktır. Ne var ki Kyle Reese 1980’lerin Los Angeles’ına vardığında karşılaştığı şey bildiği anlamda bir geçmiş değildir. Olayların beklenmedik bir şekilde yön değiştirmesi, zaman çizgisinde kırılmaların yaşanmasına neden olur. Reese bu yabancı geçmişte beklenmedik müttefikleriyle, yeni düşmanlarına karşı geleceği yeniden başlatmak gibi zorlu bir görevi yürütecektir.

2)Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi  – 2018 – IMDB: 7,0

Han Solo Bir Star Wars Hikayesi - Emilia Clarke
Han Solo Bir Star Wars Hikayesi – Emilia Clarke

Emilia Clarke Filmleri listemize Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi  ile devam ediyoruz. Senaryosunu Jonathan Kasdan ve Lawrence Kasdan’ın yazdığı filmin yönetmen koltuğunda ise Ron Howard oturmaktadır. Emilia Clarke’ın başrolünde olduğu filmin oyuncu kadrosunda Alden Ehrenreich, Woody Harrelson, Woody Harrelson , Joonas Suotamo , Thandie Newton gibi isimlerde bulunmaktadır.

Filmin konusu ise şu şekilde; Han Solo, dünyanın en iyisi olmaya karar vermiş bir gençtir. Kaçakçılık için bir araya gelmiş bir ekibin üyesi oluyor. Orada yaşamı boyunca yanından ayırmayacağı yardımcı pilotu Chewbacca ile tanışıyor ve güçlerini birleştiriyorlar.  Sıkı iki dost Lando Calrissian ve Qi’ra da bu macerada Han Solo’ya eşlik ediyor.

1) Senden Önce Ben (Me Before You) – 2016 – IMDB: 7,4

Me Before You - Emilia Clarke
Me Before You – Emilia Clarke

Emilia Clarke Filmleri listemizi Senden Önce Ben (Me Before You) ile bitiriyoruz. Senaryosunu Jojo Moyes’ın yazdığı filmin yönetmen koltuğunda ise Thea Sharrock oturmaktadır. Emilia Clarke’ın başrolünde olduğu filmin oyuncu kadrosunda Sam Claflin, Janet McTeer, Vanessa Kirby , Eileen Dunwoodie , Pablo Raybould , Matthew Lewis gibi isimlerde bulunmaktadır.

Filmin konusu ise şu şekilde;Geçirdiği bir kaza sonucu tekerlekli sandalyeye bağlı bir yaşam süren yarı felçli genç adam, bakıcı olarak hayat dolu genç kadını günlü ihtiyaçlarını karşılaması için istihdam ettir. Bu ikilinin bir araya gelişi ikisinin de hayatını değiştirecektir.. İlk başta birbirlerinden hoşlanmayan ikili bundan  yakınsa da zamanla çok iyi anlaşırlar ve birbirlerini tanımaya başlarlar. Birbirlerine aşık olan gençleri daha da zorlu bir sınav beklemektedir…

 

Etiketler

bunuizledinmi.com

bunuizledinmi.com\\\'un kurucusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı