Filmler

Emma Filmi İnceleme

Emma adlı filmin Jane Austen’in aynı isimli romanından uyarlandığı görülebiliyor. 1996 yılında Gwyneth Paltrow tarafından hayat verilen bu karaktere; 2020 uyarlamasında ise Anna Taylor-Joy canlandırıyor. İngiltere’nin 1800lü yıllarını ele alan bu yapımda geçen olaylar çöpçatan olarak adını duyuran Emma adlı karakterin etrafında şekilleniyor. Bu karakterin kadın ve erkek ilişkilerinde olan başarılı anlardan sonra çuvallamasından söz ediliyor. 

Son çöpçatanlık faaliyetinde işler iyice sarpa saracak ve Emma’yı son derecede komik anlar bekleyecektir. Duygularına da bir türlü hakim olamayan Emma, bir yandan da 3 erkeğin arasında kalarak oldukça zorlu bir süreç içinde kendini bulacaktır. Bu süreci atlatmak adına da farklı yollar izlemeyi sürdürecektir.

 

Emma Filmi Hakkında Bilgisi Konusu , İmdb ;

Yayın tarihi: 14 Şubat 2020 (Birleşik Krallık)
Uyarlandığı eser: Emma
Öykü: Jane Austen
Film müziğinin bestecisi: Isobel Waller-Bridge, David Schweitzer
Film Süresi: 2s 5dk / Romantik, Dram, Komedi
Yönetmen; Autumn de Wilde
Oyuncular: Anya Taylor-Joy, Johnny Flynn, Josh O’Connor
Ülke; İngiltere

bunuizledinmi.com

Sinemaya olan sevgisini daha üst boyutlara taşımak amacıyla 2018'Yılında Bunuizledinmi.com'u kurdu. Bunuizledinmi.com'u sinema severlerin aradığı herşeyi bulabileceği bir site haline getirmek için çok çalışıyor. Sizde Editör/Yazar Olmak İstiyorsanız Bize İletişim linkinden ulaşabilirsiniz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu