Emeklilere yönelik yeni düzenlemeler geliyor! Elektrik, doğal gaz ve su faturalarında indirimlerle birlikte kira yardımı gibi destekler masada.

Emekli maaşlarına yapılan zam sonrasında, gelecek dönemde emeklilere yönelik olası ek zamların tartışıldığı bir süreçte, iki bakanlığın “Emekliler Yılı” çerçevesinde yeni bir çalışma üzerinde olduğu bildirildi. Detaylar haberimizde…

SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yapılan ek zamla birlikte en düşük emekli maaşı 10 bin TL seviyesine yükseldi.

Seçim öncesinde, yeni bir ek zam tartışması yaşanırken, yalnızca en düşük emekli maaşı alanlar için elektrik, doğal gaz ve su faturalarında indirim gibi destekler üzerinde çalışıldığı ifade ediliyor…

Bayram ikramiyelerine yapılan zamın ardından, emekliler için yeni düzenlemelere geçileceği duyuruldu.

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu’nun haberine göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yakın zamanda Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ile bu konuda bir protokol imzalayacak.

Bu protokol kapsamında, belediyelerin emeklilere su faturaları gibi bazı hizmetlerde indirimler sağlayabileceği belirtiliyor.

Merkezi hükümetin hizmetleri çerçevesinde, tüm bakanlıklar ve kamu kurumları da özel bir hazırlık içinde.

AK Parti kaynaklarına göre, bu hazırlıklar arasında elektrik ve doğalgaz faturalarında indirim sağlanması, en düşük emekli aylığı alan ve başka bir geliri olmayan emeklilere kira yardımı desteği verilmesi gibi seçenekler değerlendiriliyor…

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın bünyesindeki sanatsal etkinlikler, kamuya ait sosyal tesislerde indirimli tatil imkanları ve şehirler arası ulaşımda da indirimli uygulamalar gibi düzenlemeler üzerinde çalışılıyor.

Emekliler Yılı çerçevesinde yapılan bu hazırlıkların tamamlanmasının ardından, Cumhurbaşkanı tarafından kamuoyuna duyurulacak bir paket şeklinde sunulması bekleniyor.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.