Ünlü hukukçu Prof. Dr. Ersan Şen, canlı yayında Yavuz Ağıralioğlu’nun kuracağı yeni partiye katılacağını açıkladı. Bir vakit evvelce İYİ Parti’den istifa eden Yavuz Ağıralioglu, 2024 yerel seçimlerinden sonra yeni parti kuracağı konuşuluyor.

Siyasetteki bu yeni oluşuma katılacak isimlerden biri netleşti. Tartışma uygulamaları ve polemikleriyle sık sık gündeme gelen hukukçu Prof. Dr. Ersan Şen, Yavuz Ağıralioğlu’nun kuracağı partiye katılacağını açıkladı.

Gazeteci İsmail Saymaz’ın kendine yönelik “Benim duyduğum kadarıyla mahalli seçimden sonra kurulacak bir parti Ersan Şen ile görüşme yapmış. Doğru mu diye kendine soruyorum?” ifadelerini söylemesi üstüne Şen, şu şekilde konuyla ilgili açıklamalar yaptı: “Sayın Yavuz Ağıralioğlu sevdiğim bir insandır. İyi bir Türk milliyetçisidir. Görüştüğümüz doğrudur. Kendisi şu anda eğilim yoklaması yapmakta şimdilik kurduğu bir partiyi ya da onun adımlarını attığını duymadım. Eğer bir çalışma ortamı, eş güdümlü hareket etme talihi olursa bunu değerlendireceğiz. Ben Türk milliyetçilerinin, Atatürk milliyetçilerinin olası olduğunda bir cephe altında toplanmasını dileyenlerdenim. Bunun bu ülkede olma ihtimalini düşünüyorum. Mümkündür, bu ülkeyi seven insanlardır. Yavuz Bey ile de görüşmemiz olmuştur. Konuştuk ve birtakım konuları değerlendirdik.”

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.