bunuizledinmi.com

Erdoğan’dan sert çıkış: O Bakanı derhal kovun! Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın NATO’ya üyeliği konusunda İsveç Başbakanı Andersson’dan istediği talebi İsveç medyası açıkladı.Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın NATO üyeliği konusunda çalışmamaları olan İsveç Başbakanı Andersson’dan istediği talep ortaya çıktı.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından NATO’ya üye olma talebinde bulunan İsveç’le ilgili Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın negatif tavrı devam ederken otaya çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı.

İsveç Medyası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO’ye üye olmak isteyen İsveç Başbakanı Andersson’dan talebini yazdı. İsveç’in en çok satılan gazeteleri arasında yer alan Expressen’e göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İsveç’in Savunma Bakanı Peter Hultqvist’in görevden alınmasını istedi.

SAVUNMA BAKANI GÖREVDEN ALINSIN
Expressen’e konuşan bazı kaynaklar Erdoğan’ın Eylül ayında seçime girecek İsveç Başbakanı Magdalena Andersson’a talebini ortaya çıkardı. Habere göre Erdoğan 2011 yılında PKK’nin kuruluşunun 33’üncü yılı ‘kutlamalarına’ katılan İsveç’in Savunma Bakanı Peter Hultqvist’in görevden alınmasını istedi. Söz konusu haber kaynağı İsveç’in NATO üyeliği konusunda Türkiye ile görüşmelerin devam ettiğini belirtirken “Türkiye Hultqvist’in savunma bakanlığından alınmasını istiyor” ifadelerini kullandı.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.