Diziler

Coronavirus Explaıned İnceleme

Aralık 2019’da Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve akciğer hastalığına neden olabilen, tedavi edilemediğinde ağır akut solunum yolu yetersizliği sendromu gibi hastalıklara yol açan koronavirüs tüm Dünya’yı etkisi altına almıştır. Coronavirus Explaıned İnceleme Netflix mini dizi ilk bölümü 26 Nisan’da Netflix’de yayınlanmaya başladı. Netflix platformunda bu ölümcül salgını konu alan belgesel ile dikkatlerini üzerine çekmeyi başardı.

Coronavirus belgeseli ilk bölüm 26 dakika olarak yayınlandı. Diğer bölümler merakla beklenmektedir. Devletlere ders verir niteliğinde karantina uygulayan ve uygulamayan gölgelerdeki covid-19 virüs yayılma hızı ile sunum şeklinde sahnelerle bize anlatıyor. Karantina uygulandığı sürede virüsün yayılma hızının yavaş yayıldığı, karantina uygulanmadığı zaman ise virüsün yayılma hızının ciddi bir seviyede pik noktasına ulaştığı gözlemleniyor. Bu sahneler izleyiceleri etkilemektedir.

İlk bölümüyle izleyenlerden tam not almıştır. Bu diziyi birçok kişi keşke tüm televizyon da yayınlansa daha çok kişiye ulaşıp insanların bu virüsün ne kadar tehlikeli bir salgın oldugunu görebiliriz.

Coronavirus Etkileri

Tüm Dünya bir çok salgın ile karşılaştı ama bu kadar hızlı bir şekilde ölümcül olarak yayılan bir virüs ile karşılaşmamıştır. Daha önde Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen hastalıklar Sars, Mers ve Domuz Gribi hastalıklar göze çarpıyor.

Coronavirus ülkeleri hayatı durdurdu. Birçok ülke sokağa çıkma yasağı ilan etti. Birçok ülke aşı bulmak için destek vermeye başladılar. Aşının en yakın tarih 2020 sonu 2021 başı olduğu vurgulandı. Ekonomik alanda etkisi gün geçtikçe artıyor. Vatandaşları zor duruma sokmaya başlandı.

feed

Netflixde yayınlana bu dizi herşeyi bize anlatmakta Coronavirus Explaıned mini dizinin devamı merakla beklenmektedir.

Coronavirus Explaıned Fragmanı

Bu yazımızda tüm Dünya’yı etkisi altına alan Coronavirus’ün Netflix’de belgesel tarzında ilk dizisini yayınladı. Bu dizi Coronavirus Explaıned İnceleme sizler için inceledik.

İlginizi Çekebilir: Salgın Filmi İnceleme

Etiketler

bunuizledinmi.com

bunuizledinmi.com\\\'un kurucusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı