Diziler

Chernobyl Dizi İnceleme

Chernobyl Dizi İnceleme

Yılın En İyisi Olan Chernobyl Dizisi İncelmesi

Chernobyl Dizi 1986 yılında yaşanan olaylardan yola çıkarak 5.Bölümden oluşmaktadır. Diziyi Bein Connect ile izleyebilirisiniz.Yakında Netflix de yayına gireceği söyleniyor.Craig Mazin’nin ellerinden çıkan ve Johan Renck’in yönetmenliğini üstlendiği 5 bölümlük  mini dizisi Chernobyl, ekranları kasıp kavurmaya devam ediyor. Başarılı oyuncu kadrosu ile hikaye anlatımı ve vurucu sahneleriyle bizi gerçeklerle yüzleştiren dizi, tüm listeleri alt üst etmiş durumdadır. O zamanlar Sovyet Rusya’ya bağlı olan Ukrayna’nın Pripyat kentinde bulunan Çernobil Nükleer Santrali’nin patlamasını konu alan dizi şimdiden rakiplerini geçmeyi başardı bile.

Chernobyl Dizi
Chernobyl Dizi İnceleme

Chernobyl kaç bölümden oluşuyor?

Chernobyl 1 sezon ve 5 bölümden oluşuyor. Dizinin yeni bölümleri yayınlandıktan sonra diğer gün Türkiye’de yayını gerçekleştiriliyor şu ana kadar 4 bölümü yayınlanan dizi için son bölüm bekleniyor. Dizinin son bölümü ise 3 Haziran 5. Bölüm ekranlarda olacak.

Dizide Emily Watson’ın hayat verdiği Ulana Khomyuk karakteri diye biri aslında yok. Khomyuk karakteri Valery Legasov’a destek veren bilim insanlarının tümünü temsilen oluşturulmuş.İlk bölümün son sahnesinde facia anını köprüden izleyen hiç kimse sağ kurtulamamış. Bu yüzden köprüye “Ölüm Köprüsü” deniyor. Her bir itfaiyeci 1 katrilyon gamaya maruz kalmış. Nükleer santrale yaklaşık 2 km uzaklıkta olan Pripyat şehri 1986’da terk edildiği haliyle günümüzde duruyor.Oyunculardan kendi doğal aksanlarını bozmamaları istenirken, anonslar, telefon aramaları, ve yazılarda gerçekçilik açısından Rusça kullanılmıştır.

Chernobyl Dizisi Fragman

Chernobyl Konusu nedir?

Dizinin konusu Chernobyl, felaketi ve sonrasında yaşanan olaylar ele alınmıştır. Kurgu olarak aktarılan dizide bu felaketten insanlığı kurtarmak adına kendini adayan kahraman kişiler odak noktası oldu. Ayrıca nükleer için nasıl bir felaketin olabileceklerine dair bol bol mesaj da gönderiliyor.

feed

Chernobyl IMDb notu Film için beklentileri bu kadar yükselten en önemli detaylardan birisi de IMDb’deki puanı oldu. Öyle ki dizi film veri tabanı IMDb’de 9,7’lik puan aldı.

Dizinin Başrolü:  Mad Men – Jared Harris

Diğer oyuncular:  Emily Watson – Stellan Skarsgård – Paul Ritter.

Müzisyen ve Besteci : Hildur Guðnadóttir

Sizler şuanda popüler olan Chernobyl Dizisini inceledik.

Etiketler

bunuizledinmi.com

bunuizledinmi.com\\\'un kurucusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı