Catch – 22 Dizisinin Konusu ve İncelemesi

  • 11 Haziran 2019
  • 519 kez görüntülendi.
Catch – 22 Dizisinin Konusu ve İncelemesi

Tür:Komedi, Suç, Dram

İMDB: 8,0

Yıl: 2019-….

Ülke: ABD

Yönetmen: Luke Davies,David Michôd

Oyuncular:  Christopher Abbott, Kyle Chandler, Daniel David Stewart

Catch – 22, mükemmel bir senaryoya sahip mini bir dizi olarak tarih severlerin dikkatini çekmiş durumda. George Clooney’nin mükemmel oyunculuğunun yanında yapımcı ve yönetmen olarak da bir o kadar başarılı olduğunu kanıtladığı Catch – 22 dizisinde, Clooney’i yapımcı ve yönetmen koltuğunda görüyoruz. Dizi Joseph Heller’ın çok popüler olan romanından uyarlanmıştır. Catch – 22 dizisinin ana konusu 2. Dünya savaşıdır. 2. Dünya savaşı yıllarının o atmosferini anlatmaktadır. Dizi dönemin faşist İtalyası’nı konum olarak benimsemiştir. Amerika Birleşik Devletleri ordusunun hava kuvvetlerinde görevli olarak çalışan bir askerin zorluk dolu hayatını anlatan Catch – 22, dünya çapında ünlü oyuncu kadrosuyla da izleyicilerin dikkatini çekmektedir.

Dizi, izleyicileri bu Amerikan askerinin gözünden resmen alıp o dönemlere götürmektedir. Karakterin görevi B – 25 bombardıman uçağını kullanmaktır. Amerikan ordusunun bir pilot yüzbaşısı olarak görev yapmaktadır. Karakterin ismi John Yossarian’dır. Dizi tamamen onun hayatı etrafında şekillenmektedir. Yossarian’ın en önemli derdi ve sıkıntısı ise kendisinin de mensubu bulunduğu Amerikan ordusuyladır. Ordu, Yossarian’ın askerlik görevini tamamlaması için gereken uçuş sayısını günden güne arttırmaktadır ve bu sebeple Yossarian en zor dönemde sürdürdüğü askerliğinden bir türlü terhis alamamaktadır. Eğer Yossarian, kendine verilen bu tehlikeli görevden ayrılmayı gerçekten isterse bu sefer de Madde 22’deki istekleri aşması gerekecektir.

[ilgiliicerik icerik_id=”1977″]

Tarih severler için mükemmel bir senaryo sunan bu dizinin her bir bölümü 52 dakikadan oluşmaktadır. Catch – 22 Mini TV dizisinin ikinci sezonunun olup olmayacağını ise Soru ve Cevap bölümümüzde bulabilirsiniz. Dram ve komedinin bir arada olduğu bu mini dizi serisini gecikmeden izleyin. İyi Seyirler!

Fragman:

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ