DramRomantik

Call Me By Your Name (Beni Adınla Çağır)

Elio isimli 17 yaşındaki Yahudi Amerikalı İtalyan genç, ailesi ile birlikte İtalya’nın kuzey kısmında şehrin merkezinden uzakta yaşamaktadır. Babası bir arkeoloji profesörüdür ve her yaz staj için bir öğrenciyi evlerine davet eder. 1983 yazında Oliver adında 24 yaşındaki Amerikalı Yahudi mezun öğrenciyi staj için ve evrak işlerinde ona yardımcı olması için evlerine çağırır. Oliver hareketli, biraz kaba ve bilmiş biridir. Elio ise kapalı, sessiz, müzik ve kitap tutkunu bir gençtir. 

Elio ile Oliver arasında en başta ters giden arkadaşlık, ve zıtlaşma; zaman geçtikçe çok daha yoğun duygularla dolu bir ilişkiye evrilir. Elio’nun aynı zamanda Marzia adlı bir kızla duygusal bir ilişkisi vardır. Zamanla Oliver’dan aslında hoşlandığını anlayan Elio, duygusal bir karmaşanın içine gömülür. Oliver da başka bir kızla ilişki yaşamaktadır ve Elio, Oliver’ı kıskanmaya başladığını fark eder. Daha sonrasında Oliver’ın da kendisinden hoşlandığını öğrenen Elio –ve Oliver- yaşadığı durumun getirdiği belirsizlik ve kafa karışıklığıyla yüzleşir. Aralarındaki gerilim iyice artan iki erkek kendilerini daha önce hiç deneyimlemedikleri bir duygusal ilişki içinde bulurlar. Aşk, tarih, müzik, sanat dolu bu film, bizlere kuzey İtalya’nın şahane doğası ve mimarisi eşliğine birbirine aşık iki erkeğin hissettiklerini, yaşadıklarını, paylaştıklarını sunuyor. 

Call Me By Your Name Film İnceleme Oyuncular Konusu

Vizyon Tarihi; 23 Şubat 2018 /
FilmSüresi; 2s 11dk / Dram, Romantik
Yönetmen Luca Guadagnino
Oyuncular: Armie Hammer, Timothée Chalamet, Michael Stuhlbarg
Orijinal adı Call Me By Your Name

bunuizledinmi.com

Sinemaya olan sevgisini daha üst boyutlara taşımak amacıyla 2018'Yılında Bunuizledinmi.com'u kurdu. Bunuizledinmi.com'u sinema severlerin aradığı herşeyi bulabileceği bir site haline getirmek için çok çalışıyor. Sizde Editör/Yazar Olmak İstiyorsanız Bize İletişim linkinden ulaşabilirsiniz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu