Biz Böyleyiz Filmi İncelemesi

  • 18 Mart 2020
  • 550 kez görüntülendi.
Biz Böyleyiz Filmi İncelemesi

Komedi filmi izlemeyi sevenler için her film önem arz etmektedir. Biz bugün sizlere, Biz Böyleyiz Filmi İncelemesi  yapacağız.

Biz Böyleyiz Filmi Konusu

Caner Özyurtlu’nun hem yazıp hem yönettiği taze bir komedi filmi.  İşte, filmin konusu.

Çocukluklarında her yazı Hümeyra’nın canlandırdığı karakter olan Nezihe namı değer Neziş’in evinde geçiren gençlerin büyüyüp yollarının kısmen ayrılması ve yıllar sonra tekrardan Neziş’te buluşmaları ile olmuşlar ve olacaklar. Olmuşlar derken çok bir şey beklemeyin. Buradaki geçmiş sadece iki karakter için geçerli.

Diğer karakterlerde çok ufak şekillerde değiniliyor. Bu sevmediğim özelliği biraz daha açalım. Sanki Berrak Tüzünataç ve Engin Öztürk’ün karakterleri diğerlerine göre daha öne çıkarılsın mı çıkarılmasın mı karar verilememiş.

Bu ikilem beni rahatsız etti. Biraz daha geçmişlerinden bahsedilse karakterler daha iyi yansıtılabilirdi. Özge Özprinçci ve Şebnem Bozoklu’nun karakterleri arasındaki fikir tartışması bence fazla uzun tutulmuş.

Konusu

Bu tartışmalara diğer karakterlerin katılmaması beni çok şaşırttı belki de aralarına girmek istememişlerdir. Meriç Aral’ın karakterinin bazı hareketleri aşık bir kadın olduğu için olabilecek şeyler olur diyebilirdik ama o aşk duygusunu ben alamadım. Diğer karakterlerin aklımda kalan gözüme batan bir olayını hatırlamıyorum.

Özellikle Boran Kuzum’un karakterine ve oyunculuğuna bayıldım. Ha Şebnem Bozoklu’nun karakterinin kocası olan Mesut’un 2 ya da 3 repliği var. Bu kadar az repliği olacaksa keşke hiç olmasaymış. Hele bir sahne var delirip sinir krizi falan geçirecek diye bekliyorsunuz adam sadece kuru bir şekilde şaşırıyor.

Film siz klişe şeyler olacak diye beklerken biranda size farklı bir şey sunuyor. Klişeler yıkılmaya çalışılmış ama olmamış. Bu klişeler yok demek değil. Bunların yanı sıra sizi güldürmek için zorlamıyor bu detay hoş olmuş. Hafif hafif dram ögeleri de barındırıyor. Bence film bir hikaye anlatma derdinde değil. Bir gelişme yok bence bu hikayede. Film bitiyor “Eee noldu şimdi” diyorsunuz. Boş vaktiniz varsa izlenebilir. Aile filmi sayılabilir ama pek bir şey beklemeyin benden söylemesi.

Biz Böyleyiz Filmi Oyuncu Kadrosu

Biz Böyleyiz Filmi Oyuncu Kadrosu

  • Berrak Tüzünataç,
  • Engin Öztürk,
  • Şebnem Bozoklu,
  • Özge Özpirinçci,
  • Meriç Aral,
  • Boran Kuzum ve
  • Hümeyra gibi tanıdık ve güçlü bir kadrosu var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İzlerken Çıtayı Hayli Yükseğe Taşıyacak Romantik Filmler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ