İstanbul’da gerçekleştirilen SONAR Araştırması’nın sonuçları paylaşıldı. Başak Demirtaş’ın kararını açıklaması öncesinde yapılan ankete göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilk sıraya yerleşti.

SONAR Araştırma Şirketi’nin açıkladığı son ankete göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ilişkin çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.

Ankette katılımcılara, “Önümüzdeki Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hangi parti adayına oy vermeyi düşünüyorsunuz?” sorusu yöneltildi.

EKREM İMAMOĞLU İLK SIRADA YER ALDI
Yapılan ankette, kararsızların orantısal olarak dağıtıldığı belirtilmiş olup, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, %41.1 oranında oy alarak ilk sırayı elde etti. İmamoğlu’nu, %40.6 oy oranıyla AKP’nin adayı Murat Kurum izledi.

BAŞAK DEMİRTAŞ YÜZDE 6.5 OY ALDI
Ankette, Başak Demirtaş’ın aday olmayacağı açıklamasından önce yapıldığı için DEM Parti adayı olarak gösterildiği ve %6.5 oranında oy aldığı belirtildi. İYİ Parti’nin adayı Buğra Kavuncu’nun oy oranı %4.3 iken, Yeniden Refah Partisi adayının oy oranı ise %2.1 olarak kaydedildi.

BAŞAK DEMİRTAŞ’IN ADAYLIĞI CHP İÇİN DUYGUSAL
Anket sonuçlarına yönelik olarak Sözcü yazarı Aytunç Erkin, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yakın isimlerle görüştü. İmamoğlu’na yakın bir kaynak, Erkin’e yaptığı açıklamada, Başak Demirtaş’ın adaylığının diğer adaylıklardan farklı olduğunu belirterek, duygusal bir durum olduğunu vurguladı.

Ayrıca, yapılan anket sonuçlarına göre İmamoğlu’nun önde olduğu, Başak Demirtaş’ın ise %7 oy oranıyla dikkat çektiği ifade edildi.