bunuizledinmi.com

Avatar filmini izlediniz mi? Efsane bir gezende Efsane bir hayat….. izlemelisiniz.

36 views
25 Mart 2021 - 22:54
Bu gün Avatar adlı efsane ötesi bir filmi sizlerle buluşturacağım, değerli okuyucularımız bu filmi izledikten sonra keşke bende bu Pandora denen gezegende yaşasaydım veya bir dilek hakkı verseler Pandora’ya yerleşmek isterdim diyeceğiniz bu filmi sizlere özellikle tavsiye etmekteyim.

Filmin içeriğine göz atacak olursak

Çok uzaklarda Pandora adında bir gezegen var ve bu gezegende efsane bir şekilde hayat sürdüren halk yaşıyor. Bu halkın yaşadığı Pandora gezegeninde yer altı ve yer üste zenginlikleri benzeri yok denecek kadar azdır.

Bunun farkına varan Askeri bir şirket Pandora halkının orayı boşalmasını ister çünkü Pandora denen gezegenin özellikle yer altı zenginlikleri konusunda yadsınamayacak kadar çok madenlerle kaplı olduğunu anlamışlardır. Bundan dolayı Pandora halkının Pandora’dan çıkmasını istemektedirler. Bunun yanında abisini bir hırsızlık olayında kaybeden yarı felçli Jake Sully ise bu askeri şirketin Pandoraya gönderdiği örgütün başında gitmeye karar verir. Bu arada Pondora halkına Na’vi adı verilmektedir.

Pandorayı mercek altına almaya karar veren Askeri şirket Pondora’ya göndereceği misyona uygun bir program hazırlamıştır, bu programın adı AVATAR, yani kişileri yarı Pandora halkı ayni na’vi yarı insan özelliğine sahip bir varlığa dönüştürmektedir. Dönüştürdükleri bu kişileri hazırlarken bu misyonda doğuştan yarı felçli Jake Sully de katılmaya karar verir fakat doğuştan yarı felçli Jake Sully değişime uğrayıp yeni bir bedene yani sağlıklı bir bedene bürünecektir. Daha doğrusu yarı Na’vi yarı insan özelliğine bürünmektedir.

AVATAR Film İnceleme Yorumlar Oyuncular

Vizyon Tarihi; 18 Aralık 2009
FilmSüresi; 2s 41dk / bilimkurgu, Macera
Yönetmen James Cameron
Oyuncular: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

istanbul hurdacı, ataşehir hurdacı, aksaray hurdacı, dudullu hurdacı, bostancı hurdacı ankara spa, ankara masaj merkezi istanbul hurdacı, kadıköy hurdacı, bostancı hurdacı ankara diş tedavisi günübirlik turlar