Ara Tatilde İzlenecek En İyi Filmler

  • 19 Mart 2020
  • 459 kez görüntülendi.
Ara Tatilde İzlenecek En İyi Filmler

Türkiye de son zamanlarda yaşanan olaylar dur durak bilmiyor. Özellikle son zamanlarda giderek artış gösteren Corona Virüsü nedeniyle insanların dışarı çıkmaması gerektiği her an söylenmektedir. İnsanlar tüm çağrılara dikkat etmeli ve dışarı çıkmamaya özen göstermelidir. Okulların da tatil edilmesi nedeniyle çocukları evde olan insanlar boş vakitlerinde ne yapacaklarını bilememekte ve kendine uğraşlar aramaktadır. Biz sizlere bugün  Ara Tatilde İzlenecek En İyi Filmler konusunda bilgi vermek istiyoruz.

Ara Tatilde İzlenecek En İyi Filmler

White Material

Bir Afrika ülkesi şiddetli bir ayaklanma sonucu sarsılacaktır. Bu Afrika ülkesinde toprak sahibi olan Maria ve ailesi için artık orası tehlikeli olmaya başlamıştır. Maria kalıp mücadele etmeyi seçerken, eski kocası ve çocukları da Fransa’ya kaçırma planları yapacaktır.

In The Mood For Love

Başarılı bir yönetmen olan Kar Wai Wong’ûn en iyi ve en bilinen filmlerinden biri olan bu film adeta sinema da şiirselliğin tanımını yapmaktadır. Müzikleriyle seyirciyi içine çeken film seyirciyi de tam manasıyla o ana sürükleyecektir. Filmde aynı apartmanda yan yana odalarda yaşayan evli bir adam ve evli bir erkeğin aslında sadece aynı apartmanı paylaşmadıkları anlatılmaktadır. Aşkın tam manasıyla ilmek ilmek işlendiği film hissettirdikleriyle alkışları toplamaktadır.

The Square

Stockholm de bir modern sanat galerisinde çalışma gösteren Christian, toplumun farklı sınıflarından insanların küçük bir yansıması olan The Square adlı alanda gelen insanlara “İnsanlara güvenmeli mi ya da güvenmemeli mi? sorusuna yöneltecektir. Aslında bu ikilem tüm filmin temasını oluşturacaktır.

The Killing of a Sacred Deer

Başrolünde Colin Farrel ve Nicole Kidman’ın yer aldığı filmin yönetmeni, The Favourite ve The Lobster dan hatırlayacağınız gibi Yargos Lanthimosdur. Film, cerrah olan Dr. Steven Murph eşi oftalmolog Anna ve 2 Çocuklarıyla örnek bir tablo çizen ailenin tüm dengesi, Steven’in yardım ettiği yetim Martin ile tamamen değişecektir.

American Honey

Andrea Arnold’un dördüncü uzun metrajlı filmi American Honey, Amerikan rüyasına tam karşıdan bakıyor. Ve aslında çok da mükemmel olmayan yanlarını ele almakta. Filmde yaşanan sefil hayattan sıkılan Star, beklenmedik bir anda karşısına çıkan Jack’in cazibesine kapılarak adım attığı yeni hayatı anlatmaktadır. Star, kendini bir anda kapı kapı dolaşıp dergi üyeliği satan bir grup evsizin içerisinde bulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Biz Böyleyiz Filmi İncelemesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ