Annem

  • 01 Nisan 2020
  • 3.211 kez görüntülendi.
Annem

Dram, duygusallıkla dolu Annem filmi incelemesini sizler için yaptık. Siz de okumaya devam ederek  bu harika film hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Filmi izlediğinizde duygusala bağlayacak ve gözyaşlarınızı tutamayacaksınız. İşte, Annem filmi konusu ve oyuncuları…

Annem Filmi Konusu

Nazlı, köyde doğmuş olan şansız bir kızdır. Nazlı’nın annesi, uzun zaman sonunda Nazlı’yı dünyaya getirmiştir. Bundan ötürü Nazlı, onun için çok değerlidir. Nazlı’nın babası ise içkici, kumarbaz, vurdumduymaz bir adamdır. Bundan ötürü Nazlı’nın her şeyiyde o annesi ingilenmektedir. Nazlı, okula giderken, babası okumasını istememiştir. Annesi de dişinden, tırnağından artırarak, Nazlı’yı okutacaktır.

Nazlı, lise sürecinde annesinden utanıyordu. Annesi bir gün okula poğaça getirdiğinde ondan utandığını söyleyip, uzaklaşmasını söylemişti. Yıllar yılları kovaladı. Nazlı, İstanbul’da öğretmenliği kazandı. Öğretmenliği kazandığı gün annesiyle beraber havalara uçan Nazlı’nın hevesi babası duyana kadardı. Her ne kadar karşı olsa da Nazlı, İstanbul’a doğru yola çıktı.

İstanbul’a gittiğinde onu bi akrabaları karşıladı. Ona bir ev buldu. Nazlı’nın alışması biraz zor olsa da eninde sonunda alıştı. Sonra bir gün ders çalışırken, alt dairesinde bir çalışma oluyordu. O çalışmadan çok etkilenince alt dairenin kapısını çaldı ve hayatının aşkıyla karşılaştı. Daha sonra Nazlı evleneceği zaman, Nazlı’nın ailesi ile evleneceği kişinin ailesi tanıştı.

Evleneceği kişinin ailesi biraz varlıklı olduğu için Nazlı’nın ailesini küçük gördüler. Nazlı, ailesiyle görüşmemeye başladı. Nazlı hamileyken, babası hayatını kaybetti. Nazlı, doğum yaptığında ise çocuğunu kaybettikten sonra Pankreas Kanserine yakalandı. Durum böyle olunca Nazlı, annesinin kıymetini anlayarak, eşini bırakıp tekrar köye döndü. Köyde hayatını devam ettirirken, annesi kanser olduğunu öğrenince Nazlı, ağladı. Nazlı’yı tedaviye gönderen annesi, Nazlı, trene bindiği esnada peşinden koştu.

Nazlı’ya ne oldu? Öldü mü? Yoksa yaşayacak mı? Tüm soruları cevapsız bırakan 2019 yapımı Annem filmi, Üniversite için İstanbul’a giden Nazlı’nın yaşadıkları sonucu sevmediği kasabasına dönüşünü konu edinmektedir. Annesiyle arasındaki güçlü bağı anlatan Annem filmi, reyting rekorları kırmıştır.

Fragman

Oyuncuları

  • Sumru Yavrucuk
  • Özge Gürel
  • Fatma Toptaş
  • Sercan Bodur
  • Tuna Orhan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Organize İşler Sazan Sarmalı

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ