bunuizledinmi.comDevlet Bahçeli’nin Süleyman Soylu’dan desteğini çektiği iddiası: Görevden alınacağı zamanı söyledi!

Gazeteci Recep Canpolat, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya verdiği desteği geri çektiğini iddia ederek, bir ay içinde duyurulacak olan yeni kabinede Soylu’nun yer almayacağını öne sürdü.

Kulislerde uzun süredir İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’unun görevden istifa edeceği ya da görevden alınacağı konuşuluyor. Gazeteci Recep Canpolat da bu iddialara bir yenisini ekledi. Yeni kabinenin bir ay içinde açıklanacağını söyleyen Canpolat, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Soylu’dan desteğini çektiğini ifade ederek, bir ay içinde Bakan Soylu’nun görevden alınacağını iddia etti.

Veryansın TV’de Erdem Atay’ın sunduğu programa konuk olan Recep Canpolat, çok büyük iddialarda bulunarak gündemi sarstı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında şaşırtan iddialarda bulunan Canpolat, şunları söyledi:

DEVLET BAHÇELİ, SÜLEYMAN SOYLU’DAN DESTEĞİNİ ÇEKTİ

“Süleyman Soylu hakkındaki iddialar sonrası Erdoğan, Bahçeli’yi görüşmede bilgilendiriyor. Bahçeli ise önceden çektiği setlerin aksine bu kez kendi çekincelerini de dile getirerek bir-iki operasyondaki rahatsızlığını Erdoğan’a bildiriyor.

SÜLEYMAN SOYLU BİR AY İÇİNDE GÖREVDEN ALINACAK

Kabinenin başındaki siyasetçi atadığı kabineyi başka bir partiye sorar mı? Maalesef soruyor. Bu konuda Devlet Bahçeli ‘Takdir sizindir Sayın Cumhurbaşkanı’ diyor. Bana gelen bilgiye göre Bahçeli, Soylu’ya desteğini çekiyor. Bu, en kısa zamanda Soylu’ya yolun göründüğü manasına geliyor.”

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.