AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuruyla İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Fatma Sevim Baltacı’nın trafik kazasında yaşamını yitirdiğini açıkladı. Çelik, “Değerli yol arkadaşımızın vefatından dolayı çok üzgünüz. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Teşkilatımızın ve ailesinin başı sağolsun.” ifadeleriyle taziye mesajını paylaştı.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “AK Parti İstanbul Kadın Kolları İl Başkan Yardımcımız Değerli Fatma Sevim Baltacı’yı gerçekleşen elim bir trafik kazasında kaybetmiş bulunmaktayız. Acımız tarifsiz.” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Fatma Sevim Baltacı’nın hayatı ve çalışma geçmişi de paylaşıldı. İstanbul Fatih ilçesinde doğan Baltacı, siyasi hayatına 2015 yılında Fatih İlçe Kadın Kolları Ar-Ge Birim Başkanlığı ile başlamış ve aralıksız olarak İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Ayrıca, İstinye Üniversitesi Adalet 2. Sınıf öğrencisi olan Baltacı’nın, evli olduğu ve yabancı dil olarak İngilizce ve Arapça bildiği belirtildi.

AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Fatma Sevim Baltacı’nın ani vefatı, parti camiasında büyük bir üzüntüye neden oldu. Tüm teşkilata ve ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.