bunuizledinmi.com

Kılıçdaroğlu’nu uyarıyorum! O dosya bir açılırsa…Kılıçdaroğlu’nu uyarıyorum! O dosya bir açılırsa…
‘Benim bildiklerim var’ diyen Soylu ‘Kılıçdaroğlu’nu uyarıyorum; bu defterler açıldığında kendisi zarar görecek’ ifadelerini kullandı.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun 17/25 Aralık operasyonundan önce FETÖ ile görüştüğünü iddia etti. ‘Benim bildiklerim var’ diyen Soylu ‘Kılıçdaroğlu’nu uyarıyorum; bu defterler açıldığında kendisi zarar görecek’ ifadelerini kullandı.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “siyasi ayak” tartışmasıyla ilgili Sabah gazetesine konuştu.

Soylu CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na bazı sorular yöneltti:

“FETÖ’cülerin sana getirdiği tekliflere ne dedin? Bu teklifler konusunda ne yaptın? Yurtta Sulh Konseyi tanımlaması nereden çıktı? Defterler açıldığında en çok senin zarar göreceğini bilmiyor musun? CHP’nin başındakiler neden FETÖ ile irtibat hevesinde?”

Soylu’nun açıklamalarının satır başları şöyle:

“Milletimiz bu tartışmaları çok iyi okuyor aslında. 15 Temmuz’u maalesef siyasal olarak da, hukuki olarak da karar vericiler arasında unutanlar var. Oysa devletlerin var olmasının temel nedenlerinden biri de kendilerine yönelik olan tehditleri unutmamalarıdır. Siyasete dışarıdan aşı yapmak kolay bir iş değildir. Yani içeride birtakım sufi ilişkiler olabilir, birtakım rant planları yapılabilir. Ama bunlar çok çabuk yüz üstüne çıkar, siyaset bunlara çok kendini alet etmez…

(Kılıçdaroğlu’nun ‘siyasi ayak’ suçlaması) İsterseniz dosya açalım. Açılmasını istiyorsa açarız. Bir soru daha sorayım. 17/25 Aralık 2013’ten çok kısa bir süre önce yani hükümetin bunlarla mücadeleye tam anlamıyla başladığı, kılıçların çekildiği bir dönemde acaba Kılıçdaroğlu bunlarla ne konuştu? Bunların bir takım tekliflerine ne dedi? Ne yaptı? Yurtta Sulh Konseyi tanımlaması acaba nereden çıktı? Yani benim bildiklerim var. Şunu ifade edeyim siyaset namuslu bir iştir. CHP’nin bir bölümünün FETÖ ile hiçbir irtibatı söz konusu değildir, hiçbir zaman da olmamıştır. Ama baştakileri bu hevese sokan nedir? Niçin böyle birşey istedin? Ben söyleyeceğim sözleri açık açık söyledim. Meclis’te sadece FETÖ ile ilgili değil DHKP-C ile ilgili de CHP’yi uyardım. Orada CHP’nin sağduyu içerisinde olan üyelerini uyardım. Aynısını FETÖ için de söylüyorum.

BU DEFTERLER AÇILDIĞINDA…
Recep Tayyip Erdoğan olmasa FETÖ hepimizi tüm Türkiye’yi, hiçkimse kusura bakmasın siyaseti topyekün esir almıştı. CHP’nin başına kendi istediği ekibi eksiksiz dizmişti. Kılıçdaroğlu’nu uyarıyorum; bu defterler açıldığında kendisi zarar görecek.”

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.