bunuizledinmi.comSOYLU O PARTİYE GERİ Mİ DÖNÜYOR?
Süleyman Soylu Demokrat Partiye dönüyor! Süleyman Soylu AKP den Kopuyor mu başlıklı yazımızda şu satırlara yer vermiştik;”İktidar cephesinde siyasi kulisler böylesine çalkantılı ve hararetli bir dönem geçirirken AKP içinde Süleyman Soylu’ya yakınlığı ile tanınan bir kurmay isimle (Cuma namazı öncesi) görüştüm. AKP’li yetkili, ‘İstanbul seçimleri dolayısıyla sayın Süleyman Soylu’ya oldukça haksız eleştiriler yöneltiliyor.

Süleyman beyin İstanbul seçimlerinde yaptıklarının tümü AKP’nin genel stratejisi çerçevesinde gerçekleşti’ diye söze başladı. Aynı AKP’li yetkili, Süleyman Soylu’nun en az Tayyip Erdoğan kadar halkta karşılığı olduğuna ve Bakanın kendisinin de buna inandığını anlattıktan sonra bombayı şöyle patlattı;(Önümüzdeki 2 aylık süreç içinde AKP içinden yeni partiler çıkacağı kesin.

Sayın Süleyman Soylu’da bu süreci takip ederek bir atraksiyon yapabilir. Bu mevcut bir partiye geçmek şeklinde mi olur yoksa yeni bir parti kurup onun liderliğini üstlenmek şeklinde mi olur veya AKP içinde kalarak yeni bir hareket başlatmak şeklinde mi olur onu süreç belirleyecek. Süleyman bey toplumda çok karşılığı olan çok sevilen bir isim. Bunun o da farkında. Liderliği kafasında iyice pekişti.)”AKP kulisleri “Berat mı,Süleyman mı” diye papatya falına bakarken, Süleyman Soylu cephesindeki iddia ve söylentilerin ardı arkası kesilmiyor.

Kendisine yakın güvenilir kaynaklardan edindiğim bilgilere göre, Süleyman Soylu yuvaya dönüş planları da yapmaya başlamış?.. “Yuva mı? Orası da neresiymiş?” diye sorarsanız… Orası, Süleyman Soylu’nun 20082009 yılları arasında Genel Başkanlığını yaptığı ve olaylı bir şekilde ayrıldığı Demokrat Parti…

Aldığım duyumları teyit etmek için görüştüğüm güvenilir kaynak, Süleyman Soylu’nun bazı üst düzey DP’li isimlerle görüştüğünü doğruladı.” Sayın Bakan koltuktan olursa DP’ye dönüş planları mı” soruma ise Demirel’in ünlü deyişi ile cevap verdi;”Siyasette bazen 24 saat bile uzundur.”

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.