bunuizledinmi.com

Son Dakika Başkan Bombayı Patlattı..Tarihin İtirafı Geldi Ülkücüler Bu Haberden Sonra MHP’yi Bırakır.Eski MHP’li Başkan’dan Bahçeli’ye: “Hiçbir zaman iktidara gelmeyi istemiyormuş” İYİ Parti Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş, eski partisi MHP’den ayrılma süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu. Eleştiri oklarını MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye çeviren Ateş, “Biz yıllarca ülkücü hareketin iktidar olması suretiyle çalıştık. Ancak süre içersinde gördük ki Sayın Devlet Bahçeli hiçbir süre iktidar olmayı istemiyormuş” dedi.

Türk milliyetçilerinin, iktidar hayali olduğuna ilgi çeken İYİ Parti Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş, davalarının “Kızılelma” olduğunu söyledi. MHP’ye söyleyeceklerinde geri durmayan Ateş, “Bugün Doğu Türkistan’daki insaların yaşadıklarını her yanlarımızda hisseden bir milliyetçiliğimiz ve ülkücülüğümüz var dedi. Bugün sahip olunan ayrıldığım parti, liderinden tabanına kadar Türk soydaşlarımıza yapılan zulümleri kınayamayan, onlarla ilgili bir yorum dahi yapamayan kimliğe büründü.

Eski partisine yönelik sert eleştirilerini devam ettiren İYİ Partili Ateş, MHP Lideriyle ilgili atılan sloganlara da değindi. “Biz yıllarca ‘devletin başına devlet gelecek’ diye bağırdık” diyen Ateş, Bahçeli’nin iktidar olmak suretiyle çalışmadığını iddia eti. 2015 seçimlerini hatırlatan İYİ Partili Ateş, Gümüşhane’de yüksek oranda AKP oyuna rağmen, bir vekil kazandıklarının altını çizerek Bahçeli’ye sitemine şu şekilde devam etti: “Ben kendisine rapor sunmama rağmen, sayın genel başkan Gümüşhane, MHP-AK Parti birliği istiyor diye başka bir rapor sundu bana.

Sonra da ‘Sayın başkan sizin bilmediğiniz işler var. İşinize bakın’ dedi. Ben bugün soruyorum. Ne değişti. Biz o gün işimize baktık. Sen bu tür bir karar verdiğin suretiyle bugün ne değişti?” Bahçeli’nin geçmiş dönemde AKP iktidarına yönelik sarf ettiği sözlerle bugün söylediği ifadelerin çeliştiğine vurgu yapan İYİ Parti Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş, sözlerini “ülkücülerin ve Türk milliyetçilerinin iktidarı suretiyle sayın genel başkanımız ile bir yol yürüdük ve bu mücadelemizi il olarak partimizin suretiylede yaptık.

Bu başarı sağlanamayınca da mecbur kaldık. Ben ülkücülüğümü katiyen yitirmedim ve MHP’yi bırakırken gönül rahatlığı ile bırakmadım..

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.