8 Milyon Asgari Ücretli Çalışana Müjde
Asgari ücret 17.000 TL oluyor! Milyonların geçim sıkıntısını bitirecek OKKALI ZAM geliyor

Asgari ücret zammı son dakika… Milyonlarca asgari ücretlinin geçim sıkıntısı bitiyor. Yeni asgari ücret tam 17.000 TL olacak. İşte son dakika gelişmesinin detayları…

Asgari ücret zammı merakla Takip ediliyor. asgari ücrete son olarak Temmuz ayında ara zam yapılmış ve %34 harçlıkla yeni asgari ücret 11 bin 402 TL olmuştu. Asgari ücret zammı için bir yandan enflasyon verileri takip edilirken bir yandan da duvarlardan açıklamalar gelmeye devam ediyor. Asgari ücrete ara Zam konusunda birkaç farklı formül masada. Uzmanlar hükümetin asgari ücret planına ilişkin son durumu değerlendirdi. Peki yeni asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücrete ne kadar zam gelecek?

8 milyona yakın asgari ücretle çalışan Aralık ayında toplanacak olan asgari ücret tespit komisyonundan çıkacak zam kararını merakla takip ediyor. 2024 Ocak asgari ücret zammı Aralık ayında belli olacak. asgari ücrete gelecek zamla ilişkin yeni tahminler de gelmeye devam ediyor. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan enflasyon verileri ve Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının yıl sonu enflasyon tahmini doğrultusunda asgari ücrete yapılacağı zaman hesaplandı. Peki Asgari ücrete ne kadar zam gelecek? yeni asgari ücret ne kadar olacak? asgari ücret zammı son dakika gelişmeleri haberimizde…

SGK UZMANI ÖZGÜR ERDURSUN’DAN YENİ ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI
Asgari ücrete zam son dakika gelişmeleri milyonlarca asgari ücretle çalışan tarafından yakından takip ediliyor. Aralık ayına doğru geri sayım devam ederken Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun asgari ücret zammı ile ilgili açıklamalarda bulundu. hükümetin bu yıl asgari ücret zammında biraz daha rahat davranacağını belirten Sosyal Güvenlik Uzmanı, yeni asgari ücretin geleceği rakamı da açıkladı.

ASGARİ ÜCRET 17 BİN TL’YE YÜKSELECEK
Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdoğan asgari ücrete bu yıl %50 zam beklendiğini söyledi. 2024 yılında asgari ücrete ara zam yapılmayacağını ve bu açıklamanın geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından açıklandığını belirten ve özgür Erdursun, O nedenle hükümetin Ocak ayında asgari ücret ciddi bir rakama yükselteceğini dile getirdi.

Aralık ayında toplanacak olan asgari ücret tespit komisyonunun %50 zam kararı almasını beklediğini belirten ünlü Sosyal Güvenlik Uzmanı, Böylece yeni asgari ücretinde 17.000 TL’ye yükseleceğini söyledi.

VERGİ DİLİMLERİ DE DEĞİŞECEK

Böreğin içinde bulunduğu ekonomik kriz ve Enflasyonun her geçen gün yükselmesi nedeniyle akrep çalışanların zor günler geçirdiğini söyleyen Özgür Erdursun’un hükümetin bu konuda yeni bir adım atması gerektiğine dikkat çekti. özellikle vergi dilimlerinin yeniden düzenlenmesi gerektiğini belirten Erdursun, yılbaşından önce bu konuda da bir adım beklediğini ifade etti.

kaynak:tum-haberler.com

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.