2018’in En İyi 10 Yabancı Filmi

  • 16 Aralık 2018
  • 690 kez görüntülendi.
2018’in En İyi 10 Yabancı Filmi

Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Netflix Filmi başlıklı yazımızda en iyi Netflix filmlerini listelemiştik. IMDB puanlarına göre yaptığımız bu listemizde ise en iyi yabancı filmleri sıraladık.  2018’in En İyi 10 Yabancı Filmi listemizde; Animasyon Filmlerine, Bilim Kurgu Filmlerine, Drama Filmlerine, Fantastik Filmlere, Korku Filmlerine, Biyografi Filmlerine ve Komedi Filmlerine yer verdik. İşte listemizdeki En İyi Filmler

10) İnanılmaz Aile 2

İnanılmaz Aile  2

Tür: Animasyon

IMDB: 7,9

Yönetmen: Brad Bird

Konusu: İnanılmaz Aile 2, süper güçlere sahip olan bir ailenin atıldığı maceraları mevzu ediyor.Süper güçlere sahip aile suçla harpmaya devam ederken, süper kahramanların yasal olmaması sıkıntı yaratmaktadır. Ancak bu konudaki sıkıntıyı çözebilecek tek kişi, ailenin Elastigirl lakaplı annesi Helen’dır. Helen süper kahramanların önemini kanıtlamak üzere dünyayı kurtarmakla meşgulken, evimizdeki işleyiş, Violet ve Dashile birlikte evde kalan Bob’un sorumluluğundadır. Ufak Jack-Jack’in de süper güçlerinin olduğunun ortaya çıkmasıyla birlikte, evin kontrolünü sağlamak iyice zorlaşır. Ancak yeni bir kötü dahinin incelikli planı dünyayı tehdit etmeye başlayınca, aile ve Frozone tekrar birlikte çalışmanın bir yolunu bulmalı ve tehditi savuşturmayı başarmalıdır. 
Seslendirme kadrosunda Craig T. Nelson, Holly Hunter, SarahVowell, Brad Bird, John Ratzenberger, Samuel L. Jackson, Bob Odenkirk, JonathanBanks, Sophia Bush ve Catherine Keener şeklinde oyuncuların yer aldığı yapımda ilkfilmin yönetmeni ve senaristi Brad Bird yine yönetmen koltuğunda oturuyor.

9) Mission:Impossible – Yansımalar


Mission:Impossible – Yansımalar

Tür: Aksiyon, Macera, Gerilim

IMDB: 7,9 

Yönetmen: Christopher McQuarrie

Mevzusu:Mission:Impossible Yansımalar, Görevimiz tehlike serisinin 6. Devam halkasıdır. İkonikajan Ethan Hunt, beraber çalıştığı IMF ekibi ve tanıdık birkaç dostu sorunlı bir zamandadır. Berlin’deki görevin kötü gitmesi sonucunda Ethan Hunt CIA ileters düşer ve denetimsizliği sebebiyle CIA’in kara listesine girer. Sadece insanlığı tehdit eden yeni bir tehlikenin ortaya çıkışıyla birlikte herkes zamana karşı bir yarışa koyulur…
Filmin başrolüde Tom Cruise varken kadroda LutherStickell rolündeki Ving Rhames, Benji Dunn rolündeki SimonPegg ve Ilsa Faust rolündeki Rebecca Ferguson, AlanHunley’i canlandıran usta oyuncu Alec Baldwin, Solomon Lane’icanlandıran Sean Harris, Julia Meade’i canlandıran MichelleMonaghan, Henry Cavill, Vanessa Kirby ve Angela Bassett yer ediniyor.

8) Aquaman

Aquaman

Tür: Aksiyon, Fantastik

IMDB: 8,0

Yönetmen: James Wan

Mevzusu: Arthur Curry kendiyle ilgili büyük bir özelliği keşfetmiştir. Curry okyanusun altına inşa edilen Atlantis krallığı tahtının varisidir.Ancak Aquaman’in sinsi yarı-kardeşi Orm, Atlantis tahtını istemektedir. Arthur Curry, nam-ı diğer Aquaman, kendisine kalan mirasa sahip çıkıp, toplumunun başına geçmelidir. Yoksa kendi hayatı ve sevdiği kişiler büyük bir tehlikeyle yüz yüze gelmek zorunda kalacaktır. Bu yolculukta Arthur kendiyle yüzleşmenin yanı sıra, bir kral olmaya layık olup olmadığını da keşfetmeye çalışmak zorundadır…
Gerilimin ustası ünlü yönetmen James Wan’ın yönettiği filminbaşgörevinde Jason Momoa yer alıyor. Filmin kadrosunda; Aquaman’inyardım eden, Atlantis tahtının danışmanı Nuidis Vulko görevinde Oscar adayıusta oyuncu Willem Dafoe, Atlantis’in kraliçesi Mera rolünde güzelyıldız Amber Heard, Aquaman’in kötü kalpli yarı-kardeşi ve Atlantis’inkralı Orm rolünde, “vehamet Seansı” evreninin EdWarren’ı, Watchmen’in Nite Owl’u Patrick Wilson, Aquaman’in annesikraliçe Atlanna rolünde Oscar ödüllü oyuncu Nicole Kidman, intikamcı BlackManta görevinde Yahya Abdul-Mateen II ve Atlantisli kabileXebel’in lideri Nereus görevinde Dolph Lundgren de yer alıyor.

7) Bir Yıldız Doğuyor

Bir Yıldız Doğuyor

Tür: Drama, Romantik

IMDB: 8,1

Yönetmen: Bradley Cooper

Mevzusu: Bir Yıldız Doğuyor, yetenekli sadece bilinmeyen Ally’yi keşfedince düşüşün eşiğine gelen bir country müzik yıldızı olan Jackson Maine’i mevzu alıyor. Jackson Maine, kariyerinde düşüş gösteren bir müzisyendir. Henüz keşfedilmemiş genç bir kabiliyet olan Ally ile tanışır ve ikili birbirlerinden derhal etkilenir. İkili tutkulu bir aşk yaşamaya başlar ve Ally’nin kabiliyetinin fark edilmesi için çalışan Jackson onu sahnenin büyülü dünyası ile tanıştırır. Jack Ally’yi şöhrete kavuşmasının hemen ardından Ally artık ünlü bir müzisyen olmuştur. Jack ise Ally’nin bu yükselişinin kendisininin gölgede kaldığının farkına varır. Kaybolan ihtişamlı günlerini geri kazanmaya çalışan Jack bu süreçte manevi şeytanlarıyla da yüzleşmek zorunda kalacaktır. İkilinin kariyerlerindeki ayrım büyüdükçe, ilişkileri de hasar almaya adım atar… 4 Oscar adayı başarılı oyuncu Bradley Cooper ve Lady Gaga’nın başrollerini paylaştığı filmimizde Bradley Cooper,ilk defa yönetmen koltuğuna geçiyor. Oyuncu kadrosunda Sam Elliott, Andrew Dice Clay,Rafi Gavron, Michael Harney gibi oyuncuların da yer aldığı filmin senaryosunda Eric Roth, Will Fetters ve Bradley Cooper’ın imzası bulunuyor.

6) Yeşil Rehber

Yeşil Rehber

Tür: Biyografi, Komedi, Drama

IMDB: 8,3

Yönetmen: Peter Farrelly

Mevzusu: Yeşil klavuz, ünlü bir piyanist ve konser turu kapsamında onun şoförü olarak çalışan Tony’nin hikayesini anlatıyor. Tony Lip, Bronx’taki bir İtalyan Amerikan mahallesinde yaşamaktadır. Ünlü Afro-Amerikalı piyanist Dr. Don Shirley ise konser turu için hazırlanmaktadır. Ünlü müzisyen tur kapsamında Manhattan’dan güneye doğru bir oldukça yere gidecektir. Kendisi ile kent kent dolaşacak bir şoför arayışında olan Shirley, bir süredir işsiz olan Tony’yi işe alır. Tony, seyahat sırasında Afro-Amerikalılar için güvenli olan güzergahları kullanabilmek için“The Green Book” adlı kılavuzdan yardım alır. Dr Shirley ve Tony başladıkları bu yolculukta ırkçılıkla, tehlikelerle ve beklenmedik nezaketle karşılaşır. İkili bu sıkıntılı yolculuklarında farklılıklarını bir kenara bırakmak zorundadır.
Akademi Ödülü adaylığı olan Viggo Mortensen ile Ay Işığıfilmi ile Oscar’ı kazanan Mahershala Ali’nin başrolünü üstlendiği dram türündeki filmin yönetmen koltuğunda Peter Farrelly oturuyor. Filmin senaryosunu yönetmen Farrelly, Brian Hayes Currie ve Nick Vallelonga’nın birlikte kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda Linda Cardellini, Don Stark, David An,Sebastian Maniscalco gibi isimler yer alıyor.

5)Bohemian Rhapsody


Bohemian Rhapsody

Tür: Biyografi, Dram

IMDB: 8,3

Yönetmen: Bryan Singer

Mevzusu: Bohemian Rhapsody, Queen grubuna, müziklerine, klişelere meydan okuyan ve kuralları yıkarak dünyanın en sevilen sanatçılarından biri haline gelen ikonik solistlerine bir saygı duruşu niteliği taşıyor. Film, simge haline gelmiş şarkıları ve devrimci sesiyle grubun meteorik yükselişine, Mercury’nin yaşam tarzının kontrolden çıkması ile çıkan iç çatışmaya ve yaşamını tehdit eden hastalığına rağmen Mercury’nin rock müzik tarihinin en büyük performanslarından birinde gruba önderlik ettiği Live Aid konserinin öncesinde muzaffer birleşme sürecine yayılıyor. Bu süreçte de, her süre bir aile benzer biçimde olan ve günümüzde dışlanmışlara, hayalperestlere ve müzikseverlere esin vermeye idame eden bir grubun mirasını süslüyor.

4) Tumbbad

Tumbbad

Tür: Korku, Gerilim

IMDB: 8,5

Yönetmenler: Rahi Anil Barve,Anand Gandhi,Adesh Prasad

Mevzusu: Köyünün eteklerinde, gizli bir hazinenin peşinden giden bir baba oğul, efsanelerde adı geçen bir iblisle karşılaşır ve olaylar gelişir. Ekim 2018’de vizyona giren Tumbbad 1 ödüle haizdir. Tumbbad filmi eleştirmenlerden tam not almış ve korkudan uyutmayacak türde olduğu yorumlarına maruz kalmıştır.

3)Roma

Roma

Tür: Drama

IMDB: 8,5

Yönetmen: Alfonso Cuarón

Konusu: Cleo,Meksiko’nun orta derslik ailelerinin yaşadığı bir Roma mahallesinde bulunan bir evde hizmetçi olarak çalışan genç bir hanımdır. Bir yandan ev işleri ile uğraşan Cleo, bir taraftan da evimizdeki dört çocukla ilgilenir. O tüm zamanını hizmetlisi olduğu evde geçirse de kendisine ait bambaşka bir dünyası vardır.Genç hanım, gönlünü Fermin adındaki bir adama kaptırmıştır. Fakat bu ilişki pek de Cleo’nun düşlediği şeklinde neticelanmaz. Bu sırada evin dört çocuk annesi Sofia, kocasının yokluğu ile mücadele etmeye çalışır. Birbirinden farklı hayatlara haiz olsalar da benzer travmalar yaşayan Cleo ve Sofia, siyasi kargaşanın yargı sürdüğü bir ortamda birbirlerinin en büyük destekçisi olur.
Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini “BüyükUmutlar”, “Harry Potter ve Azkaban Tutsağı”, “Y Tu Mama Tambien”, “SonUmut” ve “Yerçekimi” benzer biçimde başarılı filmler ile karşımıza çıkan iki Oscar ödüllüAlfonso Cuaron üstleniyor.

2)Avengers: Sonsuzluk Savaşı


Avengers: Sonsuzluk Savaşı

Tür: Bilim kurgu, Fantastik

IMDB: 8,5

Yönetmen: Joe Russo, Anthony Russo

Mevzusu: Avengers:Sonsuzluk Savaşı, dünyanın gördüğü en büyük tehdite karşı güçlerini birleştirmek zorunda olan kahramanların verdikleri mücadeleyi mevzu ediyor. Kaptan Amerika veIron Man’in arasında yaşanan olayların ardından bölünen kahramanlarımız,birbirlerinden uzaklara savrulurlar. Hepsi kendi yandaşlarıyla dünyayı korumaya çalışmaktadır. Ancak dünyanın kaderi bir kez daha tehlikeye girer. Sonsuz bir güç kaynağı olan sonsuzluk taşlarının peşine düşen Thanos, dünyanın gördüğü en büyük tehdittir. İnsanlığın kaderi bir kere daha, insanlık için harpmaya an tiçmiş kahramanlarımız elindedir. Hiçbir süper kahraman bu büyük güce tek başına karşı koyamaz ve beraber hareket etmek zorundadır.

1)Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde


Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde

Tür: Animasyon

IMDB: 8,8

Yönetmen: Bob Persichetti, Peter Ramsey

Filmin Konusu: Örümcek-Adam:Örümcek Evreninde, dünyayı kurtarmak için mücadele eden Brooklyn’li genç Miles Morales’in hikayesini konu ediyor. Babası bir polis memuru annesi de bir işkolik olan Miles, yeni okuluna uyum sağlamakta zorlanır. Anne ve babası, sadece özel yetenekli öğrencilerin bulunduğu bir okula giden oğullarının başarısını görmeyi arzulamaktadır. Sadece Miles’ın okulla pek ilgisi yoktur. O daha çok arkadaşları ve kendisini grafiti konusunda cesaretlendiren amcası Aaron ile vakit geçirmek ister. Miles, yaşamındaki ufak sorunlarla boğuşurken radyoaktif bir örümcek tarafınca ısırılmasıyla bambaşka bir dünyaya adım atar. O artık özel kabiliyetlere haiz olan bir süper kahramandır. Zehir atma, kamuflaj, nesnelere yapışabilme, çok gelişmiş duyma bir çok güç kazana Miles, gerçek bir süper kahraman olabilmek için Peter Parker, Spider-Gwen,Spider-Man Noir, Spider-Ham’dan yardım alır. Süper kahraman olmanın sorumluluklarını öğrenen Miles artık maskesini takıp fenalüğe karşı harpmak için harekete geçmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ