bunuizledinmi.com

2001: A Space Odyssey film incelemesi

34 views
28 Mart 2021 - 13:29
Sinema tarihinin en önemli yönetmenlerinden biri olan Stanley Kubrick 2001 yılında tıpkı kendisi gibi sinemanın en önemli filmlerinden 2001: A Space Odyssey ‘ı beyaz perdeye aktarmıştır. Tüm bunları filmi izlediğinizde abartmadığımızı gözlerinizle hiç şüphesiz göreceksiniz.

İnsanlığın ortaya çıktığı andan itibaren yapay zekanın ortaya çıktığı günümüz dönemine kadar tüm zaman ince işçilikle anlatmaya çalışmıştır. Normal şartlarda bu kadar uzun bir süreyi nasıl olurda bir kaç saatlik filme aktarabilir diyeceksiniz başarılı bir yönetmenliğe sahipseniz bunu başarabilirsiniz ve bunu da başarılı bir işçilikle başarabilirsiniz.

A Space Odyssey
Tüm bu zaman dilimini beyaz perdeye aktarırken soru sormaktan geri durmamış onlarca soruya insanlık adına cevap aramıştır. Tabi buda filme ne denli güzellik kattığını artık siz düşünebilirsiniz.

2001: A Space Odyssey,  bunları başarırken bilimkurgu alanında da çığır açtığını hatırlatmadan edemeyeceğiz ve bu açtığı çığırla kendisinden sonra gelecek olan sayısız filmleri derinden etkilemiştir.

2001: A Space Odyssey hakkında bazı detayları sizin istifadenize sunmaktan sevinç duymaktayız. İşte detaylar;

Filmin galasında 241 kişinin gala gösterisinin yapıldığı salonu tek etmiştir ve bunlar arasında ünlü oyuncu Rock Hudson da bulunmaktadır. Hatta bu film konusunda şu sözü kullanmıştır; “Birisi bana bu filmin ne hakkında olduğunu söyleyebilir mi?” Fakat filmin senaristlerinden olan yazar C. Clarke’nin aktardığına göre 2001: A Space Odyssey’in neye cevap niteliğinde olduğu anlaşılsaydı film başarısız olurdu. Anlaşılmaktan ziyade insanlara yeni sorular sormaya yönelttiği için başarılı olmuştur.

A Space Odyssey, a space odyssey izle, a space odyssey konusu, a space odyssey ekşi, a space odyssey altyazılı izle, a space odyssey imdb, a space odyssey 2001, a space odyssey netflix, a space odyssey fragman, a space odyssey, a space odyssey türkçe dublaj izle, a space odyssey song, a space odyssey book, a space odyssey movie, a space odyssey 1968, a space odyssey film, a space odyssey music, a space odyssey monolith, space odyssey analysis, space odyssey altyazılı izle, space odyssey arthur c clarke, space odyssey about, space odyssey arthur clarke, odyssey a space time, space odyssey the monolith, space odyssey the dawn of man, a odyssey space, space odyssey a movie, space odyssey the video game, space odyssey the song, space odyssey the game, odyssey space research, odyssey space game, odyssey space research llc, odyssey space shuttle, odyssey space ship, odyssey space craft, odyssey space movie, odyssey space mission, odyssey space vehicle, odyssey space research houston, odyssey space research stock, odyssey space research intern,

A Space Odyssey İçin Yapılan Çekimlerin Toplam Süresi

2001: A Space Odyssey’in efektöründen yapılan açıklamaya göre yapılan çekimlerin toplam süresi Filmin son hali olan 2 saat 29 dakikanın 200 katı daha fazla süre zaman harcanmıştır.

Diyalogun bulunmadığı süre

Filmin ilk 25 dakikalık bir süresinde hiç bir diyalog bulunmamaktadır. Tabi sadece bunla sınırlı değil filmin son 23 dakikalık süresinde de diyalog bulunmamakadır.

Filmin İlham merkezi

Stanley Kubrick ve Arthur C. Clarke filmin hazırlık aşamasını bilimkurgu filmlerini izlemeyi hiç aksatmamıştır.

2001 Mars Odyssey

Nasa filmi onurlandırmak hedefiyle Mars’ın bir yörüngesini “2001 Mars Odyssey” ismini vermiştir.

Özel Efekt çalışmaları

Filmin özel efekt çalışmaları tamı tamına 18 ay sürmüştür ve 5.5 milyon dolara gerçekleştirilmiştir. Filmin toplam bütçesi bu bütçenin iki katına tekabül etmekteyse efektlere ne kadar ödendiği açıkça ortaya çıkmaktadır.

Uzun lafın kısası efsane bir film izlemek istiyorsanız tam adresindesiniz.

Filmler hakkında insanların görüşlerine ulaşmak için forumumuza katılabilirsiniz.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

istanbul hurdacı, ataşehir hurdacı, aksaray hurdacı, dudullu hurdacı, bostancı hurdacı ankara spa, ankara masaj merkezi istanbul hurdacı, kadıköy hurdacı, bostancı hurdacı ankara diş tedavisi günübirlik turlar