bunuizledinmi.com

Akşener’in Meclis Konuşmasında Abdulhamid İçin söylediği o söze tepki yağıyorMeral Akşener, ‘istibdad’lı bildiriyi Meclis kürsüsünden okumak için 27 Nisan’ı seçti. Sultan Abdulhamid, tahttan indirildiğinde takvimler 27 Nisan 1909’u gösteriyordu. Akşener’in konuşmasının bu tarihe denk gelmesi şaşırttı.

İP lideri Meral Akşener’in partisinin grup toplantısında Osmanlı’yı yıkıma sürükleyen İttihat ve Terakki Cemiyeti’ne (İTC) ait sloganı diline doladı.

Konuşmasını ‘Kahrolsun istibdat, kahrolsun zulüm!” sözleriyle bitiren Akşener’in ülkesini yıkıma sürükleyen İttihatçılardan bugün rol çalmaya çalıştığını kendi ağzıyla gözler önüne serdi.

Türk tarihinin her döneminin “Yaşasın Hürriyet, Kahrolsun istibdat!” diye haykıran, cesur vatan evlatlarıyla dolu olduğunu söyleyen Meral Akşener’in “Parola vatan, işareti namus! Kahrolsun istibdat, kahrolsun zulüm! Yaşasın hürriyet, adalet, müsavat ve meşveret!” sözleri büyük alkış topladı.İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuştu. Gezi Davası’nda verilen kararlara tepki gösteren Akşener, “Osman Kavala davası toplum vicdanına hançer vuran bir yargı trajedisidir.” ifadelerini kullandı.

“PAROLA VATAN, İŞARETİ NAMUS”

Konuşmasının devamında Gezicilere destek veren İYİ Parti lideri, “Değerli dava arkadaşlarım; Türk modernleşmesinin önünde, her zaman engeller olacak. Her devirde, mutlaka yeni Derviş Vahdeti’ler çıkacak. Her devirde, bizi bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici bedhahlarımız olacak. Varsın olsun. Çünkü her devirde, bu vatanın; bekçiliğini yapacak gençleri de olacak. Vahdeti’lerin karşısına dikilecek, Mustafa Kemalleri de olacak. Topçu Kışlası hayallerine kapılanların karşısında, dimdik duran çapulcuları da olacak. İşte o nedenle buradan bir kez daha ilan ediyorum: Parola vatan, işareti namus! Kahrolsun istibdat, kahrolsun zulüm! Yaşasın hürriyet, adalet, müsavat ve meşveret!” dedi.

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.