bunuizledinmi.com

AKP’de kılıçlar çekildi : Soylu’ya OperasyonAKP kulislerinden gelen haber gündeme bomba gibi düştü. Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan affını isteyerek ayrılan Berat Albayrak’ın geri dönüş hamlesi siyaset gündemini hareketlendirdi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden ayrılmasının ardından yeniden geri döneceği yönünde iddialarla ismi sürekli gündeme gelen Berat Albayrak’ın son hamlesi, siyaset gündemini hareketlendirdi.

Yeniçağ TV’deki 25. Saat programında Kübra Çelebi, Albayrak’ın AKP içerisinde 50’ye yakın milletvekili ile temasa geçtiğini söyledi.

Çelebi, sözlerini, “Bu bir harekete geçme adımı olarak değerlendiriliyor AKP içerisinde.

Söz konusu milletvekillerinin önümüzdeki dönem için yine aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılan isimler olduğunu öğrendim.” şeklinde sürdürdü.

Çelebi’nin aktardığı bu kulis üzerine programın diğer yorumcusu gazeteci/yazar Fatih Ergin ise, bir başka dikkat çeken iddiayı gündeme getirdi.

Ergin, son dönemde AKP içerisinde gerginliklerin arttığını ve üst düzey isimlerin kamu oyun önünde kavga ettiğine dikkati çekerek şunları söyledi:

“Benim edindiğim bilgi ise; Süleyman Soylu’nun görevden alınması için Albayrak’ın sürekli çalışmalar yaptığı yönünde. Albayrak’ın 50’ye yakın milletvekili ile temasa geçtiyse, Soylu’ya karşı milletvekilleri içerisinde de bir etki alanı oluşturmaya çalıştığını söyleyebiliriz.”

Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.